تحلیل بازار

15 تا 20 دلار تغییرات طلای جهانی

با توجه به مديريت بانك مركزي در خصوص كنترل قيمت ارز بنظر ميرسد قيمتها در همين محدوده باقي بماند و با حدود١٠٠يا ٢٠٠تومان كاهش همراه باشد،اما از ٢٧هزار و ٩٠٠تومان تجاوز نخواهد كرد.

نائب رييس اتحاديه طلا و جواهر در مصاحبه با گلد نيوز گفت : تغییرات طلای جهانی در هفته گذشته بين ١٥ تا ٢٠ دلار بوده است و قيمت اونس طلا تا ١٧٩٨ دلار افزايش  پيدا كرد.

 اما در دو روز گذشته اونس طلا مجددا سير كاهشي به خود گرفته است. امروز هر اونس طلا با ١٥ دلار كاهش به ١٧٨٢ دلار رسيد، كاهشي ١٥ دلاري كه ميتواند برقيمت سكه و طلا تاثير گذارباشد.

صعود ارز

امروز چهارشنبه از اواسط روز قيمت ارز يكباره با ٣٣٠تومان افزايش به ٢٧هزار و ٨٥٠تومان رسيد كه اين افزايش٣٣٠توماني به انضمام كاهش١٥دلاري اونس ،يكديگر را پوشش دادند و در مجموع منجر به افزايش قيمت طلا شد.

ثبات سکه

قيمت انواع سكه در طول هفته بدون تغيير بوده است.علت بدون تغيير بودن قيمت انواع سكه كاهش تقاضا براي خريد سكه بوده است كه منجر شده است حباب سكه امروز به٢٦٠هزار تومان برسد

اونس طلا در سرازیری قیمت

كاهش اونس جهاني و افزايش قيمت امروز فقط ٢٠هزار تومان قيمت سكه طرح جديد را افزايش داد و آن را به١١ميليون٧٩٠هزار تومان رساند. طبيعي است كه تغييرات اونس و ارز هر روز بر قيمت طلا تاثير گذار بوده است،

امروز نيز با افزايش قيمت ارز هر مثقال طلا به طور متوسط با ٢٠هزار تومان افزايش مبادله شده است كه در نهايت منجر به افزايش٤هزار توماني هر گرم طلاي ١٨عيار شد.

رخداد های سیاسی و تاثیرات آن بر قیمت ها

پيش بيني ميشود تغييرات قيمت اونس بين ٥تا٢٥دلار در طول هفته آينده در نوسان باشد و قيمت ارز نيز با توجه به تغييرات خاورميانه و زمزمه هاي پيرامون برجام تغييرات مختصري داشته باشد.با توجه به مديريت بانك مركزي در خصوص كنترل قيمت ارز بنظر ميرسد قيمتها در همين محدوده باقي بماند و با حدود١٠٠يا ٢٠٠تومان كاهش همراه باشد،اما از ٢٧هزار و ٩٠٠تومان تجاوز نخواهد كرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا