از دیگر رسانه ها

افزایش قیمت انواع سکه و طلا متاثر از رشد بهای اونس جهانی

قیمت سکه در بازار تهران امروز (شنبه، ۱۵ آبان‌ماه) با ۱۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۳ آبان ماه) به رقم ۱۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۹۹ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و ۱۹۵ هزار تومان شد.

همچنین اُنس جهانی طلا با ۲۴ دلار افزایش نسبت به روز کاری گذشته به یک‌هزار و ۸۱۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد قیمت طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی با قیمت ۲۷ هزار تومان معامله می‌شد. از سوی دیگر قیمت انس جهانی طلا نیز ۲۴ دلار افزایش داشت. با توجه به رشد اندک نرخ دلار در صرافی‌های بانکی و افزایش بهای انس جهانی طلا، قیمت انواع سکه و طلا متاثر از این دو عامل افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا