خبرهای مهمطلا و جواهر

امکان ارسال مرسوله های پستی طلا و جواهر از ابتدای آذر

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست خبر داد.

حسین غضنفری معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست به پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز گفت: امروز بخشنامه عقد قرارداد با اتحادیه کسب و کارهای مجازی در خصوص اشیای گران قیمت از جمله طلا و جواهر در اداره کل مهندسی عملیات معاونت فنی و بازرگانی شرکت ملی پست صادر شده و به اداره کل پست استان ها و مناطق ارسال شده است.

او در ادامه گفت: بر این اساس اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، به عنوان نماینده پستی معرفی شده است. در واقع اتحادیه با شرکت ملی پست قرارداد می بندد و فروشگاه هایی که از این اتحادیه مجوز دارند، به صورت زیر مجموعه اتحادیه در قالب سامانه تجارت الکترونیک شرکت ملی پست، طلا و جواهر خود را ارسال می کنند.

زمان بندی طرح

این پروژه به صورت پایلوت 4 ماهه یعنی از اول آذر ماه 1400 تا پایان سال تعریف شده است. دفتر مرکزی دریافت مرسوله در تهران منطقه 13 پستی واقع در ساختمان بزرگ چهار راه لشگر است.

ارسال طلا به 30 مرکز استان

دریافت مرسوله صرفا به شکل حضوری و از طریق باجه ای مخصوص پذیرفته می شود و خارج از این قرارداد ، شرکت پست هیچ مرسوله ای با محتوای طلا و جواهر را نمی پذیرد. افراد (که مورد تایید اتحادیه کسب وکارهای مجازی هستند) برای ارسال مرسوله ی خود به مراکز استان های دیگر باید صرفا به این مرکز مراجعه کنند و مرسوله را تحویل باجه تعیین شده بدهند.

نکته دیگر اینکه مرسوله های طلاوجواهر صرفا به مراکز استان ها ارسال می شود و در حال حاضر ارسال به شهرستان ها امکان پذیر نیست. گیرندگان شهرستانی باید مرسوله را از مرکز استان ها دریافت کنند.

دلیل اینکه در این طرح آزمایشی فقط مراکز استان ها برای دریافت و ارسال مرسوله های پستی انتخاب شده اند این است که تمام این فرآیندها توسط کارمندان و پرسنل شرکت پست انجام شود و هیچ برون سپاری صورت نگیرد تا امنیت این طرح افزایش پیدا کند.

جبران تعهد غرامت اجباری

غضنفری در خصوص بیمه بسته های پستی طلاوجواهر گفت: در خصوص بیمه که در اینجا عبارت خوبی نیست و بهتر است از عبارت جبران تعهد غرامت اجباری از آن یاد کرد، برای جبران خسارت هر 2 کیلو طلا که سقف تعیین شده برای  مرسوله است، 20 میلیون تومان و هزینه پست 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نحوه بسته بندی مرسوله های پستی طلا

شرکت ملی پست و اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی در خصوص بسته بندی نیز به تفاهم رسیدند که ارسال کننده ابتدا طلا را درجعبه ای خاص قرار دهد و سپس در دفاتر پستی در کارتن استاندارد پستی مجددا بسته بندی شده و درنهایت این بسته توسط حراست شرکت ملی پست مهروموم خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا