آموزش و پژوهشچند رسانه ای

قواعد پرداخت حقوق به کارکنان

یک کارشناس حقوق کسب وکار به گلد نیوز گفت: به صاحبان مشاغل و تولید کننده های حوزه طلا و جواهر پیشنهاد میشود پرداخت حقوق کارکنان خود را از طریق حساب های بانکی انجام دهید. پس از پرداخت نیز حتما اسناد ومدارک آن را نزد خود نگه دارید.

آرمین خوشوقتی کارشناس حقوق کسب وکار
پرداخت حقوق به کارکنان

شکایت کارکنان

آرمین خوشوقتی کارشناس حقوق کسب وکار گفت: موضوعی که در این مجال به آن میپردازیم نکته ای ای است که در بسیاری از صنوف مورد غفلت قرار میگیرد و در بلند مدت صاحبان مشاغل بهای آن را پرداخت میکنند.

وی افزود : بر اساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری اگر کارفرما مدعی است که حقوق کارگر را پرداخت کرده است باید اسناد ناظر بر پرداخت را نزد خود نگاه دارد. در این شرایط اگر کارفرما با شکایت یکی از افراد زیرمجموعه مواجه شود میتواند با ارائه این اسناد به وزارت کار پرداخت را ثابت کند.

اسناد پرداختی را نزد خود نگاه دارید!

 خوشوقتی در ادامه گفت:مراجع حل اختلاف وزارت کار زمانی که به شکایت کارگر رسیدگی میکنند به اینکه شما در مجموعه خود کارمند حسابدار وحسابرس دارید یا خیر توجهی نمیکنند.

اینکه این اسناد به صورت سیستمی و با جزئیات موجود است یا شما مبالغ را به صورت دستی یا حتی یک کارت به کارت ساده به کارگر پرداخت کرده اید نیز مورد توجه قرار نمیگیرد. تنها گزینه ای که میتواند شما را اثبات کند اسناد پرداختی شماست.

پرداخت حقوق به کارکنان

بنابراین به تمام صنوف به خصوص فعالان درحوزه طلا و جواهر توصیه میشود از هرگونه پرداخت نقدی به کارگر پرهیز کنند. چرا که در صورت عدم توانایی اثبات آن محکوم خواهند شد.

رسیدهای دستی معتبر نیست!

برخی کارفرمایان از کارگر خود در ازای پرداخت حقوق رسید دریافت میکنند. در اینجا باید گفت بسیاری از مراجع حل اختلاف وزارت کار برای این رسیدها اعتباری قائل نیستند و کارفرما نمیتواند پرداخت خود را اثبات کند. پیشنهاد میشود پرداخت مزد و حقوق کارکنان را از طریق حساب های بانکی  صورت گیرد وحتما اسناد ومدارک ان را نزد خود نگه دارید.

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا