آموزش و پژوهش

تقسیم بندی در جواهرات

یک مدرس طلا و جواهر در گفتگو با پایگاه نحلیلی و خبری گلدنیوز گفت: در ایران کلمه جواهر از ریشه کلمه جوهر معرب شده ی واژه ی گوهر به معنای گوهر و همان سنگ قیمتی است.

ریشه کلمه جواهر

قماشی به گلدنیوز گفت: جواهرات با مد و سبک زندگی در ارتباط است و به سه دسته، تقسیم بندی می شوند.

انواع جواهرات

جواهرات زیبا Fine Jewelry

این دسته از جواهرات بیشتر در خانه های جواهرات در مراکز مد مطرح هستند، کیفیت بسیار بالا و حرفه ای، طراحی های منحصر به فرد دارند و در آنها از فلزات قیمتی و گرانبها استفاده می کنند. این جواهرات در بالاترین مرتبه بازار جواهرات گرانبها قرار می گیرند و بازار هدف آنها کلکسیونرها و مشتریان ثروتمند است.

جواهرات مدگرا Fashion Jewelry

به دلیل مد یا مفاهیم خاص آن، طراحان طیف  گسترده ای از مواد، گوهرهای نیمه قیمتی و موارد ارزان قیمت را برای آنها به کار می گیرند. فرآوری گرایش های فصلی مد بافت ها و رنگ ها هستند. محصول نهایی در این دسته نسبت به جواهرات زیبا ارزان تر است و برای عموم مردم قابل خرید است.

طراحی های این گروه از زیورها بسیار متنوع هستند و بازار را اشباع می می کنند. هدف نهایی آنها رساندن محصول به بیشترین میزان فروش است.

جواهرات نمایشی Catwalk Jewelry

نمونه های اولیه ی طراحی شده برای ارائه و نمایش در سالن مد هستند. مرزهای قیاس، مواد و طرز استفاده زیور آلات را فراتر می برند، ارزش های مفهومی دارند و این گروه در طرح ها لزوما از مواد قیمتی استفاده نمی کنند.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا