تحلیل بازار

شکسته شدن روند نزولی طلا/تحلیل گلدنیوز

انتخاب رییس جدید فدرال رزرو توسط بایدن

دکتر مهرناز سلطانی تحلیلگر بازارهای مالی به گلدنیوز گفت: پس از رشد شارپ اونس طلا در هفته قبل ، در این هفته شاهد اصلاح چندانی در بازار جهانی طلا نبودیم و همچنان بر اثر فشارهای تورمی کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا انتظارات صعودی از نزولی بیشتر است. در هفته جاری نیز قیمت طلا در انتظار یک خبر بسیار مهم است : انتخاب رییس جدید فدرال رزرو توسط بایدن.

گمانه زنی ها برای انتخاب رییس جدید فدرال رزرو

این کارشناس افزود: در گمانه زنی ها 2 شخص برای این پست از اقبال بیشتری برخوردارند ، نفر اول جروم پاول ، رئیس فعلی فدرال رزرو و نفرو دوم لائل برینارد از مقامات اصلی فدرال رزرو. در بین این 2 گزینه طبق شنیده ها احتمال ابقای پاول در این پست بیش از انتخاب برینارد است.

پیامدهای انتخاب پاول

وی در ادامه گفت: ادوارد مویا تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در مصاحبه ای اعلام کرد در صورت انتخاب برینارد با کاهش بازده اوراق قرضه کوتاه مدت احتمالا شاهد یک رشد سریع دیگر در اونس طلا باشیم ولی در صورت انتخاب پاول هم انتظار نزول نداریم ، ولی شاید سرعت رشد کمتری را شاهد باشیم. او ادامه داد در روزهای آینده نیز با توجه به تعطیلات عید پاک احتمالا شاهد بازاری با حجم کم و در نتیجه نوسان زیاد باشیم.

سلطانی افزود:سوکو کوپر تحلیلگر فلزات گرانبهای استاندارد چارتر هم معتقد است هرگونه اصلاح و عقب نشینی قیمت اونس طلا فرصتی برای خرید است.

تحلیل تکنیکال طلا

این کارشناس در ادامه گفت:از دید تکنیکال اونس طلا خط روند نزولی خود را شکسته و فعلا در حال تثبیت بالای آن است. در صورتی که حمایت 1840 دلار از دست برود و قیمت به زیر خط روند بازگردد ، احتمال نزول تا 1808 دلار وجود دارد. در مقابل در صورت تثبیت بالای این خط روند اهداف صعودی 1875 و 1915 دلار در دسترس است.
در تصویر زیر چارت تکنیکال اونس جهانی و حمایت ها و مقاومتهای آن را میبینید.

شکسته شدن روند نزولی طلا

تحلیل داخلی

این کارشناس در ادامه گفت: بازار داخل در هفته گذشته با درجا زدن قیمت جهانی و کاهش دلار شاهد اصلاح کوچکی در قیمت طلای 18 عیار و سکه بودیم ، قیمت دلار به زیر مقاومت 28200 تومان برگشته و به نظر ناحیه 28000 تومان حمایت قوی آن است ، با توجه به این که روند آن فعلا درجا است ، احتمالا در هفته پیش رو نیز شاهد تغییرات چندانی در قیمت طلا نباشیم .

در نمودار دلار شاهد حمایت 28000 تومانی و مقاومتهای 28200 و 29000 تومانی هستیم.

شکسته شدن روند نزولی طلا

طلای ۱۸عیار

سلطانی در ادامه گفت:در طلای 18 عیار نزدیکترین حمایت ناحیه 1.207.000 تومان است و نزدیکترین مقاومت ناحیه 1.280.000 تومان ، از آنجا که انتظارات صعودی در حال حاضر بیشتر است ، در صورت شکست این مقاومت ، مقاومت بعدی 1.335.000 تومان میباشد. چارت طلای 18 عیار را در ادامه مشاهده میکنید.

شکسته شدن روند نزولی طلا

در مورد سکه نیز تا مقاومت 12.750.000 تومانی پیش رفت ، نزدیکترین حمایت نیز 12.255.000 تومان میباشد.

شکسته شدن روند نزولی طلا

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا