آموزش و پژوهشچند رسانه ای

بایدها و نبایدهای دفتر فروش در بازار طلا

داشتن دفتر فروش مستقیم در بازار برای تولیدکنندگان طلاوجواهر مناسب است ؟

گروه آموزش و پژوهش گلدنیوز: در پاسخ به این سوال که آیا تولیدکنندگان در بازار، دفتر فروش داشته باشند یا خیر؟ بایدگفت: اگر کارگاه یا کارخانه شما در محدوده بازار است و شما به صورت عمده، محصولات خود را به پخش کننده و بنک دار بازار عرضه می کنید، به نفع شما نیست که به صورت مستقیم، دفتر نمایندگی فروش در بازار داشته باشید.

فروش به قیمت مصوب کارخانه به ویترین دار

اگر شما قصد دارید به قیمت مصوب کارخانه خود، آن محصولی را که به صورت عمده به پخش کننده و بنک دار می دهید، مستقیم به دست ویترین دار و کیفی بدهید تا فروش شما بیشتر شود. باید به این نکته توجه کنید که با این کار، مشتریان قدیمی خود را که پخش کننده و بنک دار بودند و در تیراژ بسیار بالاتری با شما کار می کردند، از دست خواهید داد و این یک اشتباه استراتژیک است.

نحوه راه اندازی دفتر فروش در بازار

اگر قصد آن را دارید که دفتر فروش در بازار راه اندازی کنید، حتما دقت کنید که آن حاشیه سودی را که قبل از این برای پخش کننده و بنک دار داشتید، در نظر بگیرید. حتما در نمایندگی فروش مستقیم ، قیمت محصولات خود را بالاتر یا موازی با قیمت فروش پخش کننده یا بنک دار و نه کمتر از آنها، ارائه دهید تا پخش کننده و بنک دار از لیست مشتریان شما حذف نشوند.

سود بیشتر با افتتاح نمایندگی

در پایان باید گفت: اگر کارگاه یا کارخانه شما خارج از محدوده بازار است و مشتریان شما تک فروش ها و کیفی ها هستند بهتر است که در بازار خود دفتر نمایندگی داشته باشید به این دلیل که با بیشتر شدن تعداد مشتریان شما، ضربه ای به مشتریان قدیمی شما نمی خورد و در نهایت سود شما بیشتر هم می شود.

گلد کالج گلدنیوز
گلد کالج

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا