تحلیل بازار

افزایش حباب سکه / کاهش فروشندگان در بازار طلا

باتوجه به کاهش فروشنده نسبت به خريدار در بازار سکه و با توجه به ثابت بودن قيمت اونس جهاني، حباب سكه در حال افزايش است.

به گزارش گلدنیوز ؛ اونس جهانی طلا به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در همان نرخ ۱۷۹۲ دلار ثابت مانده است. قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ بازار با روندی کاهشی امروز یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ یک میلیون و ۲۵۱ ثبت شده است.

قیمت سکه که دیروز با یک روند کاهشی روبه‌رو شده بود امروز افزاش داشت و به قیمت ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان رسید.

کمبود فروشنده در بازار سکه

كشتي آراي نایب رييس اتحاديه طلا و جواهر به گلدنيوز گفت: امروز در بازار ميزان فروشنده نسبت به خريدار بسيار كم بوده است و با توجه به ثابت بودن قيمت اونس جهاني حباب سكه در حال افزايش است.

وی افزود:در حاليكه در هفته گذشته قيمت سكه با كمترين حباب در محدوده ٢٠٠هزارتومان معامله ميشد امروزحباب سكه به بالاي ٣٢٠ هزار تومان افزايش پيدا كرد. اين بدين معناست كه خريدار در بازار وجود دارد اما با نبود فروشنده مواجه هستيم.

بازار در انتظار اخبار برجامی

مذاکرات در نشست وین، پس از ماه‌ها توقف، فردا دوشنبه ۸ آذر از سر گرفته می‌شود. اما واکنش بازار طلا به مذاکرات چیست؟ رئیس اتحادیه طلا عقیده دارد که اگر نشست پیش رو، نتیجه مثبتی داشته باشد می‌تواند ثبات را به بازار برگرداند.

محمدولی درباره آینده قیمت طلا و سکه به تجارت نیوز گفت: اگر روند مذاکرات مثبت و نتیجه مطلوبی به همراه داشه باشد می‌تواند بر قیمت طلا و سکه اثر مثبتی بگذارد.
کشتی ارای نایب رییس اتحادیه طلاوجواهر هم معتقد است، علت كاهش داد و ستدها و عدم فروش بعضي اقلام مانند سكه و يا ارز در بازار تحت تاثير اخبار مربوط به مذاكرات برجام است و افت و خيز قيمتها به نتيجه برجام بستگي خواهد داشت.

بنظر ميرسد پالسهايي كه از مذاكرات برجام ميرسد نشان دهنده ي سمت و سوي قيمتها خواهد بود.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا