بین الملل

ارتش گوهرشناسان در برند رولکس

تاریخچه رولکس به طور جدایی ناپذیری با روحیه رویایی هانس ویلسدورف، بنیانگذار آن، پیوند خورده است. در سال 1905، در سن 24 سالگی، هانس ویلسدورف شرکتی را در لندن تأسیس کرد که متخصص در توزیع ساعت‌ بود.

به گزارش سرویس بین الملل گلدنیوز کمپانی بزرگ رولکس در سال 1905،توسط هانس ویلسدورف 24 ساله، در لندن تأسیس شد که متخصص درساخت ساعت‌ بود.

برندی که مشابه ندارد!

سیاست سختگیرانه “عدم اجازه عکاسی” در رولکس باعث ایجاد رمز و رازی در پس ساخت هر یک از ساعت ها شده است. زیرا محیط تولید آنها نسبتاً بسته است و عملیات آن عمومی نیست. این برند مفهوم احتیاط سوئیسی را به سطح جدیدی می برد که از بسیاری جهات برای آنها خوب است. بنابراین از آنجایی که نمی‌ توانیم آنچه را که دیدیم به شما نشان دهیم، می‌ خواهیم حقایق جالبی را که هر عاشق ساعت و زیورآلاتی باید بداند با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه با نحوه ساخت ساعت‌ های مشهور رولکس آشنا میشوید.

فولاد 904

بسیاری از دوستداران ساعت با این واقعیت آشنا هستند که رولکس از نوعی فولاد استفاده می کند که هیچ برند دیگری از آن استفاده نمی کند. همه فولادها به یک میزان ضد زنگ نیستند. استیل در انواع و درجه های مختلف وجود دارد و بیشتر ساعت های استیل از نوعی فولاد ضد زنگ به نام 316 ساخته می شوند. امروزه تمام فولاد ساعت های رولکس از فولاد 904 ساخته می شود و تا آنجا که می دانیم، تقریباً هیچ کس دیگری این کار را نمی کند. فولاد 904 در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم تر است و تا حدودی سخت تر از فولادهای دیگر است.

چرا برندهای دیگر در صنعت ساعت از فولاد 904 استفاده نمی کنند؟

زیرا گرانتر است و به ماشین آلات، ابزار و مهارت های بسیار پیچیده ‌تری نیاز دارد.

تمام طلای مورد استفاده برای ساعت های رولکس در داخل کارخانه ریخته گری می شود

خود رولکس طلای خود را می سازد. در حالی که تعداد انگشت شماری از تامین کنندگان برای آنها فولاد می فرستند، تمام طلا و پلاتین در داخل ساخته می شود. طلای 24 عیار وارد کارخانه رولکس می شود و به طلای 18 عیار زرد، سفید یا رزگلد رولکس تبدیل می شود.

از کوره‌های بزرگ برای ذوب و مخلوط کردن فلزات استفاده می‌شود، سپس به جعبه و دستبند تبدیل می‌ شوند. از آنجایی که رولکس تولید و ماشینکاری طلای خود را کنترل می کند، آنها می توانند نه تنها کیفیت، بلکه بهترین ظاهر قطعات را تضمین کنند. تا آنجا که می دانیم رولکس تنها تولید کننده ساعت است که طلای خود را می سازد و یک کارخانه ریخته گری واقعی در داخل خود دارد.

آزمایشگاه علمی رولکس

با توجه به تمام کارهایی که رولکس در طول سال ها انجام داده است، نباید تعجب آور باشد که آنها یک بخش تحقیق و توسعه داخلی دارند. رولکس نه یک، بلکه چندین نوع مختلف از آزمایشگاه های علمی حرفه ای بسیار مجهز دارد. هدف این آزمایشگاه‌ ها فقط تحقیق در مورد ساعت‌ های جدید و امکاناتی که می تواند به ساعت‌ ها اضافه شود، نیست، بلکه تحقیق در مورد تکنیک‌ های ساخت مؤثرتر و کارآمدتر است.

یکی از روش‌ های نگاه به رولکس این است که آن ‌ها یک شرکت تولیدی بسیار شایسته و تقریباً با وسواس سازمان‌ یافته هستند، که اتفاقاً ساعت‌ هم می ‌سازد.

آزمایشگاه های رولکس به همان اندازه که شگفت انگیز هستند، متنوع هم هستند. شاید از نظر بصری جالب ترین آزمایشگاه شیمی را داشته باشند. آزمایشگاه شیمی رولکس پر از دانشمندان آموزش دیده و مملو از لیوان ها و لوله هایی است که مایعات و گازها را در خود دارند. این آزمایشگاه ها همچنین برای توسعه و تحقیق روغن‌ ها و روان‌کننده‌ هایی که ماشین ‌ها در طول فرآیند تولید استفاده می‌ کنند،تحقیقاتی انجام میدهند.

یک عمر دوام!

رولکس دارای اتاقی با چند میکروسکوپ الکترونی و تعدادی طیف سنج گازی است. آنها قادرند نگاهی بسیار دقیق به فلزات و سایر مواد داشته باشند تا تأثیرات تکنیک های ماشینکاری و ساخت را بررسی کنند.

این مناطق بزرگ بسیار چشمگیر هستند و به طور جدی و منظم برای رفع یا جلوگیری از مشکلات احتمالی استفاده می شوند.

البته رولکس همچنین از آزمایشگاه های علمی خود بر روی خود ساعت ها استفاده می کند. در اتاق تست استرس حرکات ساعت، دستبندها و قابها در ماشینها و رباتهای سفارشی‌ سازی شده دچار سایش و استفاده می شوند. در نتیجه رولکس شما برای یک عمر دوام طراحی شده است.

تمام قطعات رولکس به صورت دستی مونتاژ و تست شده اند

یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد رولکس این است که ماشین ها، ساعت ها را می سازند. رولکس مطمئناً در این فرآیند از ماشین آلات استفاده می کند. در واقع، رولکس دارای پیشرفته ترین ماشین آلات ساعت سازی در جهان است. ربات‌ها برای کارهایی استفاده می‌شوند که انسان‌ ها در آن مهارت ندارند.

اینها شامل مرتب‌ سازی، بایگانی، فهرست ‌نویسی و روش ‌های بسیار ظریفی است که شامل نوع مراقبتی است که می‌ خواهید توسط ماشین انجام شود. اگرچه همه چیز با دست مونتاژ می شود. اما ماشین به انجام کارهایی مانند اعمال فشار مناسب هنگام اتصال پین ها و تراز کردن قطعات کمک می کند. با این اوصاف، تمام عقربه های ساعت رولکس همچنان با دست و توسط تکنسین آموزش دیده تنظیم می شوند.

رولکس در مورد کنترل کیفیت وسواس زیادی دارد.

موضوع غالب در ساخت این است که همه چیز بررسی می شود، دوباره بررسی می شود و سپس دوباره بررسی می شود!

به نظر می رسد هدف آنها اطمینان از این است که اگر قرار است ساعت رولکس از کار بیفتد، این اتفاق قبل از خروج از کارخانه بیفتد.

تیم های بزرگی از ساعت سازان و افراد مونتاژکار روی تک تک قطعاتی که رولکس تولید می کند کار می کنند. این اعمال قبل و بعد از ارسال آنها به COSC برای صدور گواهینامه کرنومتر است. علاوه بر آن، رولکس حرکات ساعت ها را پس از چند روز ایزوله شدن، در حالی که سایش را شبیه ‌سازی می ‌کند، مجدداً از نظر دقت آزمایش می‌ کند.

تکنولوژی، بهترین دوست ساعت ساز!

به نظر می‌رسد که فلسفه رولکس بسیار عمل ‌گرایانه است. اگر انسان این فرآیند را بهتر انجام می‌ دهد، اجازه دهید انسان آن را انجام دهد.اگر ماشین آن را بهتر انجام دهد، اجازه دهید ماشین آن را انجام دهد!

در واقع دلیل اینکه بیشتر ساعت ‌سازان از ماشین‌ ها استفاده نمی‌ کنند، دو چیز است. اول از همه، ماشین‌ ها سرمایه‌ گذاری هنگفتی هستند و در بسیاری از موارد استفاده از نیروی انسانی برای انجام کارها هزینه کمتری دارد. دوم، آنها خواسته های تولیدی که رولکس دارد را بر آورده نمی کنند. امااین برند توانایی این را دارد که در صورت نیاز، امکانات خود را به ابزار رباتیک مجهز کند.

مرکز مهارت اتوماسیون رولکس، اتاق اصلی تامین است.

ستون‌ های عظیمی از قطعات توسط خدمتکاران روباتیک سینی ‌هایی را با قطعات یا ساعت‌ های تکمیل شده، ذخیره و بازیابی می ‌کنند. ساعت سازی که نیاز به قطعات دارد باید توسط سیستم سفارش دهد و سیستم های انتقال دهنده در حدود 6-8 دقیقه قطعه مورد نظر را به او تحویل می دهند.

گاوصندوق جیمز باند!

جای تعجب نیست که رولکس به امنیت علاقه مند است. برای مثال، در کارخانه ریخته‌ گری آنها، میله‌ ای وجود دارد که چیزی به ارزش بیش از 1000000 دلار طلای Everose قیمت دارد.

تعداد بسیار بیشتری از این میله ها و همچنین ساعت‌ های تکمیل‌ شده ارزشمندی وجود دارد که نیاز به نگهداری دارند. رولکس از یک سری بررسی های امنیتی بسیار دقیق استفاده می کند و آنها یک گاوصندوق به سبک جیمز باند دارند که چند طبقه زیر زمین قرار گرفته است.

دسترسی به گاوصندوق رولکس مستلزم ورود به درب صندوق و عبور از اسکنر عنبیه است که از طریق چشم، شما را شناسایی می کند. هنگامی که قطعات رولکس از مکانی به مکان دیگر حرکت می کنند، در کامیون های بدون علامت و زره پوش سنگین حمل می شوند. رولکس در مورد ایمنی آنها بسیار جدی است.

ساعت های غواصی رولکس به صورت جداگانه در مخازن تحت فشار با آب آزمایش می شوند

تمام ساعت‌ هایOyster رولکس از نظر مقاومت در برابر آب کاملاً تست شده‌ اند. روشی که اغلب در کارخانه های ساعت سازی انجام می شود با یک مخزن فشار هوا است. یک ساعت در محفظه کوچکی قرار می گیرد که پر از هوا است و اگر فشار تغییر کرد به این معنی است که هوا به داخل بدنه نشت کرده است.

پس از آزمایش فشار هوا، رولکس به آزمایش مقاومت در برابر آب هر یک از ساعت ‌های زیردریایی رولکس و ساعت‌ های Deep Sea در آب واقعی می ‌پردازد. این نوع آزمایش کمتر رایج است.

ساعت ‌های زیردریایی در لوله‌ های بزرگی قرار می‌ گیرند که با آب پر می ‌شوند تا اطمینان حاصل شود که تا عمق 300 متری در برابر آب مقاوم هستند. این آزمایش بسیار پیچیده است زیرا این برند از یک سیستم پیچیده برای آزمایش ورود آب به ساعت استفاده می کند.

ساعت های Deep-Sea

پس از خروج ساعت‌ ها از مخزن، آنها گرم می‌ شوند و یک قطره آب سرد روی کریستال قرار می‌ گیرد تا ببیند که آیا تراکم ایجاد می‌ شود یا خیر. سپس یک حسگر نوری آنها را برای پیدا کردن مقادیر کم آب اسکن می کند. از هر هزار ساعت، کمتر از یک ساعت در آزمون مردود می شود. داستان برای ساعت های Deep-Sea بسیار پیچیده تر است. رولکس با همکاری COMEX یک مخزن آب پرفشار ویژه برای آزمایش عمق هر ساعت Deep-Sea ایجاد کرده است. مخزن فشار چیزی شبیه یک فیلم علمی تخیلی است. این دستگاه فشار هر ساعت را تا عمق 12000 متر اندازه گیری می کند.

گوهرشناسان رولکس

گفته می شود که رولکس برای موادی که از تامین کنندگان خود خریداری می کند، استانداردهای عجیبی دارد. این شامل موادی مانند فلزات و همچنین سنگ های قیمتی مانند الماس، یاقوت، و زمرد می شود. این مجموعه دارای یک بخش گوهرشناسی عظیم است که هدف آن خرید، آزمایش، چیدمان و تنظیم الماس و سایر سنگ های قیمتی در طیف وسیعی از مدل های رولکس است.

یکی از کارهایی که آنها انجام می دهند این است که سنگ های ورودی را بررسی می کنند تا از واقعی بودن آنها اطمینان حاصل کنند. به عنوان مثال، با استفاده از اشعه ایکس، می توانند الماس ها را برای اطمینان از تقلبی نبودن آنها آزمایش کنند.

رولکس می گوید در تمام این سال ها از 20 میلیون، تنها دو قطعه الماس تقلبی بوده‌ اند. ممکن است این مقدار کمی به نظر برسد که حتی ارزش وقت آنها برای انجام آزمایش را نداشته باشد. با این وجود، برای اطمینان از کیفیت مطلق، رولکس همه الماس ها را آزمایش می کند.

تک تک الماس ها یا سنگ های قیمتی (مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک باشند) در ساعت رولکس به صورت دستی انتخاب شده و به صورت دستی تنظیم می شوند. رولکس از جواهرسازان سنتی برای ایجاد تنظیمات سفارشی برای سنگ ها در منحصر به فرد ترین ساعت های خود استفاده می کند.

ساخت یک ساعت رولکس حدود یک سال طول می کشد

مدت ها پیش در تبلیغی برای رولکس ادعا شده بود که ساخت یک ساعت حدود یک سال زمان می برد.این کمپانی تقریباً یک میلیون ساعت در سال تولید می کند، اما با کمال تعجب، هیچ میانبری در فرآیند تولید وجود ندارد. با این حال رولکس به کیفیت و کارایی علاقه مند است. اساساً، به نظر می‌ رسد که کل شرکت بر تولید بهترین ساعت ‌ها متمرکز است و دائماً در حال تحقیق است که چگونه می‌ توانند آنها را بهتر کنند.

اگر در طول زمان به ساعت های رولکس نگاه کنید، آنها دائماً در حال بهبود کیفیت از طریق فرآیندها و تکنیک های بالاتر هستند. حرکت از آلومینیوم به قاب سرامیکی یک مثال عالی است.

تمام صفحه‌ های رولکس در داخل مجموعه ساخته می‌شوند و یکی از چشمگیرترین واقعیت‌ ها این است که همه نشانگرهای ساعت اعمال شده به‌ صورت جداگانه با دست تنظیم می ‌شوند. اغلب اوقات در برندهای دیگر، ماشین ‌ها این فرآیند را انجام می ‌دهند، اما این برند یاد گرفته است که چشم انسان برای تشخیص مشکلات بهتر آموزش دیده است.

بنابراین نشانگرهای ساعت با دست اعمال و پرچ می شوند. صفحه ها از فاصله 20 سانتی متر به بالا در هوا رها می شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ یک از نشانگرهای ساعت از جای خود نمی افتد.

این یک فرآیند دقیق و زمان بر است و یکی از عناصر متعدد ساخت ساعت در رولکس است که توسط یک متخصص انجام می شود. روی هم رفته، به دلیل تعهد متعصبانه رولکس به کیفیت در تولید عظیمشان، تولید ساعت ها به طور متوسط ​​حدود یک سال طول می کشد.

رولکس تقریباً همه چیز را در کارخانه خود می سازد

پس از گفتن همه موارد بالا، احتمالاً جای تعجب نیست که این کمپانی تقریباً همه چیز را در داخل به عنوان یک سازنده کاملاً یکپارچه می سازد. در حال حاضر، تنها بخش عمده‌ ای که رولکس برای همه ساعت‌ های خود نمی ‌سازد، کریستال‌ های یاقوت کبود و بسیاری از عقربه ‌های صفحه هستند. (اگرچه احتمالاً دومی در چند سال آینده تغییر خواهد کرد). رولکس، طلا، قاب، دستبند، صفحه و عقربه های خود را با کارایی و کیفیت باورنکردنی تولید می کند.

این برند مشهور روی فرآیندها و تکنیک هایی سرمایه گذاری می کند که اسرار کاملاً تجاری هستند. ارزش واقعی در داخل این کارخانه ابزار و دانش آنهاست که هیچکس نمی تواند آن را تکرار کند،حتی اگر یک کپی ازتمام امکانات آنها داشته باشد.

https://www.rolex.com/about-rolex-watches/1905-1919.html

https://www.ablogtowatch.com/10-things-know-rolex-makes-watch/2

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا