بین الملل

نمایشگاه جواهرات الماس سورات هند

گروه بین الملل گلدنیوز: یک نمایشگاه بنگاه به بنگاه (Business to Business) که مختص جواهرات الماس است روز شنبه در شهر سورات هند در گجرات شروع به کار کرد و برای سه روز فعال بود.

به گزارش گلدنیوز به نقل از تایمز آو ایندیا، این نمایشگاه در مرکز نمایشگاه های بین المللی و گردهمایی ها در سورات برگزار شد که توسط انجمن تولیدکنندگان جواهر سورات و بنیاد فناوری جواهرات این شهر سازماندهی شده بود.   

این نمایشگاه که در فرمت بنگاه به بنگاه برگزار شد به خریداران جواهرات خرد اجازه بازدید نمی داد. جایانتی ساوالیا، رئیس انجمن تولیدکنندگان جواهر سورات در این باره گفت: «ما تلاش می کنیم پلتفرم B2B را برای تولیدکنندگان جواهرات شهر فراهم کنیم. این شهر در حال تبدیل شدن به یک مرکز عمده تولید جواهرات با دسترسی به بازارهای جهانی است.»

ساوالیا افزود: «در گذشته، سورات سنگ نخراشیده وارد می کرد، آن را صیقل می داد و بعد الماس های تمام شده را به مراکز تولید جواهرات صادر می کرد. سپس، این شهر دوباره جواهرات الماس را وارد می کرد که زنجیره پرهزینه ای بود. حالا، ما در موقعیتی هستیم که با الماس های تولید داخل، جواهرات با استاندارد بین المللی تولید می کنیم.»

امیر کورات، نایب رئیس این انجمن هم درباره این نمایشگاه گفت: «این اولین نمایشگاه اختصاصی برای تولیدکنندگان جواهرات الماس است. سورات به سرعت در حال تبدیل شدن به یک قطب تولید جواهرات الماس است و چنین رویدادی به ما کمک می کند صنعت داخلی را ارتقا دهیم.»

بیش از 100 شرکت در این نمایشگاه شرکت کردند که 27 شرکت از این تعداد از شهرهای دیگر هند حضور پیدا کرده بودند.

پیوش گویال، وزیر نساجی، بازرگانی و صنعت هند هم صنعت جواهرات سورات را به دلیل تجسم ارزش‌های جهانی محصولات محلی تمجید کرد.

گویال روز شنبه در یک گردهمایی در این نمایشگاه سخنرانی کرد.

او گفت: «می گویند پیشرفت بدون تغییر غیرممکن است و کسانی که نمی توانند طرز فکر خود را تغییر دهند نمی توانند چیزی را تغییر دهند. زمان آن فرا رسیده است که تفکر خود را تغییر دهیم. تغییر و توسعه با یکدیگر مرتبط هستند. باید تفکر خود را در آینده مدرن کنیم. همانطور که نخست وزیر نارندرا مودی گفت “محلی جهانی می شود” و من معتقدم که صنعت گوهر و جواهرات بهترین نمونه آن است.»

بیش از 108 تولید کننده جواهرات سورات جواهرات الماس، نقره و پلاتین طلایی را به نمایش گذاشتند و بیش از 8000 نفر از گجرات و سایر نقاط کشور بازدید خود را از این رویداد سه روزه رزرو کردند.

گویال از تولیدکنندگان خواست که روی چهار نقطه تمرکز کنند.

او توضیح داد: «اول این است که حق امتیاز بهترین محصول طراحی خود را بگیریم، به دنبال آن ارزش محصول را افزایش دهیم، صادرات خود را متنوع کنیم و محصولات مختلفی از طلا، نقره، پلاتین و الماس مصنوعی تولید کنیم.»

او افزود: «ما باید روی جواهرات مد نیز تمرکز کنیم و سعی کنیم بهترین بازار را در جهان پیدا کنیم. ما باید با کسب و کارهای سایر کشورها همکاری کنیم تا هند بتواند نقش مهمی در جواهرات تلفیقی داشته باشد. در نهایت باید به صنعت الماس تولید شده در آزمایشگاه اهمیت بیشتری داده شود و در صادرات نیز امکان بیشتری وجود دارد. این امر به استارت آپ ها و ایجاد اشتغال بیشتر کمک خواهد کرد.»

وزیر اتحادیه در ادامه گفت: «تجارت گوهر و جواهرات نیز نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد. محصول شما در بازار جهانی از جمله دبی، آمریکا، اروپا، سنگاپور، هنگ کنگ و غیره برچسب محصولات ممتاز را به خود اختصاص داده است. در هفت ماهه اول سال جاری، صادرات بخش جواهرات بیش از 23 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. نقشی که شما بازی می کنید همچنین به هند کمک می کند تا به اقتصادی با سریع ترین رشد در جهان تبدیل شود.»

منابع: timesofindia.indiatimess.com و indianexpress.com

انتهای پیام/

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا