تحلیل بازار

هفته بدون حاشیه برای طلا؛تحلیل گلدنیوز

اگر این گونه جدید کرونا همه گیر شود و مجدد باعث قرنطینه و تعطیلی صنایع گردد ، طلا راه صعود را در پیش خواهد گرفت.

دکتر مهرناز سلطانی کارشناس بازارهای مالی به گلدنیوز گفت: اونس جهانی طلا هفته بدون حاشیه ای را سپری کرد و در این مدت فقط در محدوده 1765 تا 1790 دلار نوسان میکرد. دلیل این امر نیز تعداد زیاد شایعات اطراف بازار است. کارشناسان معتقدند میزان تیپرینگ از مقدار کنونی 15 میلیارد دلار به 30 میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معنی است که میزان خرید دارایی ها توسط فدرال رزرو از 105 میلیارد دلار به 90 میلیارد دلار کاهش پیدا میکند.

این کارشناس گفت: هم چنین گزینه بعدی در دسترس فدرال رزرو بعد از اتمام تیپرینگ ، افزایش نرخ بهره است ، یعنی اگر تورم همچنان در منطقه نگران کننده قرار داشته باشد ، فدرال رزرو با دست بازتری به سراغ افزایش نرخ بهره خواهد رفت. مجموع این عوامل در میان مدت میتواند باعث کاهش قیمت طلا گردد.

البته عامل موثر دیگر در خدمت قیمت اونس جهانی ، گونه جدیداین کارشناس گفت: هم چنین گزینه بعدی در دسترس فدرال رزرو بعد از اتمام تیپرینگ ، افزایش نرخ بهره است ، یعنی اگر تورم همچنان در منطقه نگران کننده قرار داشته باشد ، فدرال رزرو با دست بازتری به سراغ افزایش نرخ بهره خواهد رفت. مجموع این عوامل در میان مدت میتواند باعث کاهش قیمت طلا گردد. است ، اگر این گونه کرونا همه گیر شود و مجدد باعث قرنطینه و تعطیلی صنایع گردد ، طلا راه صعود را در پیش خواهد گرفت.

وی افزود: در چارت تکنیکال مقاومت های 1791 و 1808 دلار در پیش روی اونس طلا قرار دارد و همچنین حمایت 1764 دلاری را نیز زیر پای آن میبینیم.

سلطانی در ادامه گفت: در بازار داخل اما شاهد رشد شدید قیمت دلار در هفته گذشته بودیم ، با توجه به ثبات و درجا زدن قیمتهای جهانی ، طلا در بازار داخل با رشد شدید مواجه شد. همچنین بی نتیجه ماندن مذاکرات وین و بدبینی به آینده آن و تورم شدید در تمام بازارها باعث به وجود آمدن انتظارات صعودی در دلار و طلا شد که نتیجه آن صعودی بود که در هفته گذشته شاهد آن بودیم و به احتمال زیاد تا هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

این کارشناس مالی  به گلدنیوز: دستکاری و به هم ریختن نمودارهای تکنیکال دلار باعث شده که نتوانیم تحلیل تکنیکال درستی از آینده دلار ارائه دهیم ، ولی در ادامه نمودارهای تکنیکال طلای 18 عیار و سکه را بررسی خواهیم کرد.

طلای 18 عیار به سقف کانال صعودی خود در 1.307.000 تومان رسیده که شکست این ناحیه میتواند باعث صعود تا هدف 1.335.000 تومان گردد.

وی در پایان افزود: در سکه طرح جدید نیز مقاومت  12.750.000 تومانی که حاصل هم پوشانی یک مقاومت استاتیک و خط میانی کانال است با قدرت شکسته شده ، و سکه به رقم 13.110.000 تومان رسیده است. نزدیکترین حمایت آن در 13.05.000 تومان قرار دارد و هدف اول صعودی آن در ناحیه 13.75.000 تومان دیده میشود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا