آموزش و پژوهشچند رسانه ای

عقد قرارداد مکتوب با کارکنان

قرادادها و جزییان آن

آرمین خوشوقتی کارشناس حقوق کسب و کار به گلدنیوز گفت: قابل توجه صاحبین صنف طلا و جواهر، اگر در عقد قرارداد با هرکدام از کارمندان و کارگران طول مدت همکاری ذکر نشده باشد، قرارداد کار دائمی تلقی میشود. طبق ماده 21 قانون کار، اگر قرارداد دائمی تلقی شود فقط با فوت، بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی، (که بنا بر تایید سازمان تامین اجتماعی صورت میگیرد) و یا استغفای کارگر، قطع همکاری صورت میگیرد.

آرمین خوشوقتی کارشناس حقوق کسب وکار

عقد قرارداد طبق ماده 7 تبصره 2!

خوشوقتی، کارشناس حقوق کسب و کار در توصیه ای مهم به فعالان صنف طلا و جواهر گفت:یکی از نکاتی که در اغلب اصناف مورد غفلت واقع میشود، انعقاد قرارداد مکتوب بین کارفرما و زیرمجموعه است.

در نظر بگیرید برای آغاز کار با یک کارمند، ویزیتور، انباردار یا فروشنده اقدام کرده اید.طبق تبصره 2 ماده 7 قانون کار مقرر شده است در کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد، در صورت مقرر نکردن زمان، قرارداد وی دائمی تلقی میشود.

قرارداد دائمی

خوشوقتی افزود: پس اگر در قرارداد مدت ذکر نشده باشد،قرارداد کار دائمی تلقی میشود.

طبق ماده 21 قانون کار، اگر قرارداد دائمی تلقی شود فقط با فوت، بازنشستگی ، ازکارافتادگی کلی کارگر (که بنا بر تایید سازمان تامین اجتماعی صورت میگیرد) و یا استغفای کارگر، قطع همکاری صورت میگیرد.

این کارشناس در ادامه به گلد نیوز گفت: به عنوان صاحبین کسب و کار و فعال در صنف طلا و جواهر، اگر کارگر یا کارمند یا فروشنده ای را در هرحوزه ای استخدام کنید ولو اینکه هیچ گونه قراردادی هم بین شما و فرد استخدام شده منعقد نشده باشد، قرارداد وی دائمی محسوب میشود. مشروط براینکه جایگاه شغلی وی مستمر و دائمی تعریف شده باشد!

آرمین خوشوقتی در پایان اذعان داشت در صورتیکه در هر عنوان و جایگاه شغلی تمایل به جذب نیروی کار دارید، حتما عقد قرارداد مکتوب و با زمان مشخص را اولویت کار خود قرار دهید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا