بین الملل

فناوری های تولید شمش

شمش طلا، چه به عنوان ماده خام، چه به منظور سرمایه گذاری یا ذخیره ارزش استفاده شود، شکل غیرقابل جایگزینی از فلزات گرانبها برای بازار است.

به گزارش سرویس بین الملل گلدنیوز پرکاربردترین روش ساخت شمش طلا، روش سنتی است که معمولاً در شرکت های معدنی استفاده می شود. با حرارت دادن طلا تا دمای معین و ذوب آن، پس از حذف ناخالصی ها، طلای ذوب شده مستقیماً در قالب ریخته می شود تا خنک می شود. پس از سرد شدن و شکل دادن به طلا، از یک پرس هیدرولیک برای مهر زنی طلا استفاده می شود.

شمش طلا

شمش طلا، چه به عنوان ماده خام، چه به منظور سرمایه گذاری یا ذخیره ارزش استفاده شود، شکل غیرقابل جایگزینی از فلزات گرانبها برای بازار است.

روش های ساخت شمش طلا

دو روش برای ساخت شمش طلا وجود دارد. روش ریخته گری سنتی و استفاده از روش خلاء.

ریخته گری سنتی

پرکاربردترین روش ساخت شمش طلا، روش سنتی است که معمولاً در شرکت های معدنی استفاده می شود. با حرارت دادن طلا تا دمای معین و ذوب آن، پس از حذف ناخالصی ها، طلای ذوب شده مستقیماً در قالب ریخته می شود تا خنک می شود. پس از سرد شدن و شکل دادن به طلا، از یک پرس هیدرولیک برای مهر زنی طلا استفاده می شود.

روش خلاء

ریخته گری شمش طلا در خلاء معمولاً در پالایشگاه انجام می شود. هنگامی از این روش استفاده می شود که نیاز به تولید شمش طلا با کیفیت بسیار خوب و سطحی بسیار روشن باشد. مردم معمولا ترجیح می دهند چنین طلایی بخرند. پس از اتمام پالایش، طلا به دانه ‌های کوچک برای توزین تبدیل می ‌شود. دانه های طلا را در قالب میله ای قرار می دهند و در نهایت قالب در دستگاه ریخته گری میله وکیوم قرار می گیرد. حفاظت خلاء و گاز بی اثر، می تواند از اکسیداسیون طلا، انقباض و موج های روی سطح جلوگیری کند. پس از ریخته‌ گری، قطعه طلا را زیر دستگاه مهر زنی قرار می گیرد تا الگوها و متن مورد نیاز روی آن حک شود. سپس از دستگاه علامت گذاری برای شماره گذاری شمش های طلا استفاده می شود.

آخرین فناوری تولید شمش

در ادامه می خواهیم ماشین های بسیار خلاقانه ای مانند دستگاه مهر زنی لوگو و دستگاه علامت گذاری پین نقطه ای قابل حمل را به شما معرفی کنیم. اینها ماشین آلات برتر در صنعت ریخته گری شمش طلا هستند.

مرحله اول: خالص سازی طلا

هرگز طلا را در سنگ معدن طبیعی خود به شکل خالص پیدا نمی کنید. اگر که شما فقط به دنبال تولید و عرضه محصولات باکیفیت هستید، باید اطمینان حاصل کنید که طلای خود را ذوب کرده و ناخالصی ها را از بین ببرید.

برای شروع این فرآیند، نیاز به کوره خواهید داشت. هر چه مقدار طلا بیشتر باشد، به انرژی بیشتری نیاز خواهید داشت و کوره بزرگتری را باید به کار ببرید.

در مرحله بعد، بوته (ظرف مخصوص ذوب فلزات) مناسب را پیدا کنید و سنگ معدن طلای خود را درست داخل آن قرار دهید و آن را در داخل کوره انتخابی خود قرار دهید.

کوره خود را روشن کنید و مطمئن شوید که حرارت به 1064 درجه سانتیگراد، که نقطه ذوب واقعی طلا است، می رسد. برای کارایی بهتر، شاید نیاز باشد کمی فراتر از آن دما بروید. برای از بین بردن ناخالصی، در حالی که طلای مایع را بهم می ‌زنید، حرارت دهید تا ناخالصی‌ ها جدا شوند. بوته را از کوره خارج کرده و ناخالصی ها را جدا کنید. طلا را برگردانید و این کار را تکرار کنید تا زمانی که دیگر ناخالصی روی طلای مایع وجود نداشته باشد.

مرحله 2: ساخت گرانول های طلا

قبل از اینکه بتوانید طلا را به درون قالب شمش‌ ها بریزید، باید آنها را به ذرات یا گرانول هاتبدیل کنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا فشرده‌ سازی به‌طور کامل انجام شود. این کار با استفاده از دستگاه گرانول خلاء انجام می شود.

گرانولاتور برای تولید دانه های اصلی و دانه های آلیاژی با کیفیت بالا و همگن استفاده می شود که از مواد اولیه مذاب با حرارت القایی در یک فضای محافظت شده شروع می شود و سپس در یک مخزن آب ریخته می شود که از یک بوته توخالی که به عنوان جریان شکن عمل می کند، عبور می کند.

گرانولاتور ذوب و دانه بندی در خلاء و گاز بی اثر را اتخاذ می کند.دستگاه می تواند به طور خودکار مواد ذوب شده را هم بزند و محصولات نهایی اکسیداسیون نداشته باشند و ذرات مساوی با رنگ و شفافیت خوب تولید کند. گرانولاتور مخصوصاً برای فلزات و آلیاژهایی که به راحتی اکسید می شوند مناسب است.

مرحله سوم: دستگاه ریخته گری

دستگاه ریخته گری شمش برای ساخت شمش های براق طلا و نقره با کیفیت، با وزن و اندازه سفارشی طراحی شده است.

تحت حفاظت خلاء و گاز بی اثر، مشکلات اکسید شدن، انقباض، شکل نامنظم و سطح موج طلا را در ساخت شمش های طلا یا نقره کاملاً حل کرده است.

بر اساس فناوری ریخته‌گری القایی فوق‌ العاده پیشرفته، راندمان ریخته‌ گری را برای تحقق کیفیت بالا، نرخ تولید بالا، اجرای ایمن و صرفه‌ جویی در کار به شدت بهبود می ‌بخشد. با این دستگاه ریخته گری می توانید اندازه های دلخواه خود را تولید کنید.

این دستگاه دارای یک ژنراتور القایی بسیار قدرتمند است که قادر است در عرض چند ثانیه تا دمای ذوب دلخواه شما گرم شود. با استفاده از این دستگاه، محیط زیست با محصولات جانبی گازهای خطرناک آلوده نمی شود. این دستگاه مجهز به آخرین فناوری سبز موجود در صنعت طلا می باشد.

مرحله چهارم: مهر زدن آرم ها بر روی شمش های طلا

با کمک چیلر صنعتی اطمینان حاصل می کنید که دستگاه به موقع خنک می شود بدون اینکه راندمان تولید کاهش یابد.

همچنین، پیشرفته ترین سیستم آلارم گنجانده شده در طراحی این ماشین ریخته گری، ایمنی کارگران شما را تضمین می کند. ناهنجاری های سیستم مانند گرم شدن بیش از حد سیستم یا هر فرکانس نامنظم دیگری را می توان به راحتی تشخیص داد.

دستگاه مهر زنی

دستگاه مهر زنی یک دستگاه هیدرولیک است که با اعمال فشار هیدرولیک یا سیال به سیلندری که بر روی جسم تحت فشار قرار می گیرد، کار می کند.

با اتخاذ ساختار چهار ستون و سه صفحه، دقت میز صفحه متحرک بالا است، راهنمای خطی با دقت چهار محوره کنترل می شود و دقت عمودی آن نیز بسیار بالا است.

عملکرد بالا، قطعات هیدرولیک با کیفیت بالا و سر و صدای کم، توقف اضطراری، محافظ دست مادون قرمز، پوشش سه طرفه، ایمنی و کارآمدی را میتوان از نکات بارز این دستگاه نام برد.

مرحله پنجم: دستگاه علامت گذاری شماره سریال

ماشین علامت‌گذاری نقطه‌ای یک علامت‌ گذار با کنترل نرم‌ افزار است که بر اساس یک ریل راهنمای خاص در صفحه دو بعدی X، Y حرکت می‌ کند.

قلم زنی تحت تاثیر نیروی الکتریکی حرکت ضربه ای با فرکانس بالا را انجام می دهد و در نتیجه علامتی با عمق مشخص روی سطح محصول شما حک می کند.

دستگاه علامت گذاری فلز، طراحی یکپارچه، بسیار پایدار و آسان برای استفاده، عمق حکاکی خوب، علامت گذاری مستقیم قطعات با سرعت بالا، علامت گذاری واضح، پشتیبانی از برخی از علامت گذاری های سطح ناهموار را دارا است.

دستگاه علامت گذاری نقطه ای عمدتاً برای قطعات فلزی، قطعات اتومبیل و موتور سیکلت، ماشین آلات، حکاکی برچسب فلزی و سایر صنایع حکاکی و علامت گذاری قطعات کوچک و متوسط استفاده می شود. در این مورد، ممکن است نتوان به دستگاه پرس هیدرولیک تکیه کرد، زیرا زمان زیادی برای تغییر قالب نیاز است.

مزایای تجهیزات جدید در مقایسه با روش های سنتی

تجهیزات جدید با کنترل‌ کننده دمای متناسب، عرضه می ‌شوند. پس از مشخص شدن کامل پارامترهای عملیاتی، به طور خودکار دمای کل سیستم را کنترل می کند. دستگاه ریخته گری جواهرات همچنین قادر است در کمترین زمان به حداکثر دمای حدود 1600 درجه سانتیگراد برسد.

در طراحی این ابزار ریخته گری جواهرات، یک ژنراتور القایی 15 کیلووات گنجانده شده است. این ژنراتور قادر است هر فلز گرانبها یا اثر هنری را در 3-5 دقیقه ذوب کند. بدین ترتیب کارایی فرآیند کلی شما افزایش می یابد.

سیستم های هشدار مختلفی وجود دارد. آنها سیگنال می دهند و به طور خودکار دستگاه را هنگامی که هر شکلی از غیر طبیعی بودن فرآیند تشخیص داده شود، متوقف می کنند. این ویژگی هم ایمنی اپراتور شما و هم ایمنی دستگاه را تضمین می کند.

با دستگاه ریخته گری جدید کیفیت محصول نهایی شما تضمین می شود. به دلیل طراحی کوچک و جمع و جور آن، فضای نسبتاً کوچکی برای نصب نیاز دارد. شما می توانید بسته به اینکه کدام یک به بهترین وجه نیازهای تولید شما را برآورده می کند، یک طرح کاملاً خودکار یا نیمه خودکار را انتخاب کنید.

https://www.providentmetals.com/knowledge-center/precious-metals-resources/how-gold-bars-made.html

https://www.cdocast.com/vacuum-gold-bar-making-machine/

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا