آموزش و پژوهشچند رسانه ای

هزینه های قابل قبول صنف طلا و جواهر

به استناد ماده 147 قانون مالیات های مستقیم ممیز مالیاتی زمانی از شما هزینه را میپذیرد که برای آن سند قابل اعتبار ارائه کنید.

به فعالان صنف طلا و جواهر پیشنهاد میشود تمام هزینه هایشان مستند به فاکتور باشد. هرآنچه خریداری میکنید!

دکتر فرشیدرستگار مشاور امور مالیاتی

دکتر فرشید رستگار کارشناس امور مالیاتی به گلد نیوز گفت: در بین اصناف و مودیان عموما باورغلطی وجود دارد که تصور میکنند هر مبلغی که خرج شود الزاما هزینه محسوب میشود. این باور کاملا اشتباه است!

به استناد ماده 147 قانون مالیات های مستقیم ممیز مالیاتی زمانی از شما هزینه را میپذیرد که برای آن سند قابل اعتبار ارائه کنید.

هزینه یا سرمایه؟

این کارشناس در ادامه گفت: تصور کنید یه دستگاه لپتاپ برای مجموعه خود خریداری کرده اید.آیا این خرج کرد هزینه است یا دارایی؟

گزاره متعارفی در این خصوص وجود دارد که میگوید اگر عمر مفید آن وسیله زیر یک سال باشد در قسمت هزینه ها جای میگیرد و در صورتیکه بالای یک سال برای ما دوام داشته باشد جز دارایی های ما محسوب میشود.

مصطلح است که هر سال باید هزینه استهلاک آن را محاسبه کرده  و به دارایی اعلام کنید.

ماده 147 قانون مالیاتهای مستقیم چه میگوید؟

فرمولی دراین شرایط تعریف شده است که میگوید طبق ماده 149 قانون مالیاتهای مستقیم هرسال باید مستهلک شود.

پیشنهاد میشود تمام هزینه های شما مستند به فاکتور باشد.هرآنچه خریداری میکنید!

به استناد ماده 147 قانون مالیات های مستقیم ممیز مالیاتی، زمانی از شما هزینه را میپذیرد که برای آن سند قابل اعتبار ارائه کنید.

فاکتور برای جزئیات

ممکن است این موضوع به ذهن شما متبادر شود که تهیه اقلام جزئی مانند قند و چای  و وسایل پذیرایی امکان دریافت فاکتور وجود ندارد.

پیشنهاد میشود اقلام مصرفی را به طور عمده در آغاز هرماه از فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنید تا به شما فاکتور معتبر ارائه دهند.شما میتوانید فاکتور را به اداره امور مالیاتی ارائه کنید.یا از فروشگاه های اینترنتی معتبر که به همراه کالا فاکتور رسمی برای شما ارسال میکنند محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا