بدون دسته

توجه سکه به رفتار بازارها / طلا در محدوده منفی

قیمت طلا و سکه در بازار دیروز همراه با قیمت دلار روند صعودی داشتند.

به گزارش گلدنیوز تجارت‌نیوز، سکه امامی در دادوستدهای روز سه‌‌‌شنبه، برخلاف معاملات پشت خطی روز دوشنبه پیش رفت و بر مدار صعودی قرار گرفت؛ به طوری که هر سکه به قیمت ۱۳میلیون و ۲۴۰‌هزار تومان معامله شد.

توجه سکه به رفتار بازارها / طلا در محدوده منفی

عملکرد ماهانه این کالا ۸/ ۵‌درصد مثبت واقع شد. همچنین بازدهی سرمایه‌گذاری سکه برای معامله‌گران این بازار در سه‌ماه پاییز ۳۷/ ۱۰‌درصد سودآوری به همراه داشته است.

در این میان برای محرک‌‌‌های کاهشی تنها افت قیمت دلار به زیر مرز حساس می‌تواند زمینه‌‌‌ساز برگشت قیمت سکه به ابتدای کانال ۱۳میلیون تومانی شود. البته ورود اونس طلا به بالای مرز ۱۸۰۰دلار می‌تواند دیدگاه‌‌‌های افزایشی در بازار داخلی را کمی تقویت کند.

به نظر می‌رسد در صورتی که سکه امامی حمایت فنی ۱۲میلیون و ۸۰۰‌هزار تومان را از دست بدهد، سرعت سقوط بیشتر خواهد شد.

محدوده منفی طلا


پس از افت اونس طلا در شروع معاملات هفته، شاخص دلار در پایین رکورد بالای اخیرش ماند و پس از ضربه‌ای که به برنامه‌های هزینه دموکرات‌ها در واشنگتن وارد آمد، عقب‌نشینی کرد. دلار ضعیف‌تر، طلا را برای خریداران غیرآمریکایی جذاب‌تر می‌کند.

به این ترتیب، این فلز گرانبها نوسان افزایشی از خود نشان داد اما در ادامه دادوستد‌های دیروز تا ساعت ۲۰ به وقت تهران به ۱۷۸۶دلار تنزل کرد. به نظر می‌رسد طلا در نقطه ۱۸۱۵دلار دارای مقاومت بسیار شدیدی است. این نقطه بالاترین قیمت طلا در هفته گذشته به شمار می‌رود که پس از برخورد به آن طلا وارد روند اصلاحی شده و به زیر ۱۸۰۰دلار سقوط کرد.

به نظر می‌رسد، با وارد شدن به فصل تعطیلات شاهد کاهش حجم معاملات باشیم، این درحالی است که قیمت طلا از ابتدای سال میلادی تاکنون ۱۰۰دلار کاهش را تجربه کرده است.

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا