تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 1 دی

به گزارش گلدنیوز ، در تحلیل تکنیکال طلا قیمت طلا تاکنون در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا ثابت بوده و در حدود میانگین متحرک روزانه 100 (DMA) قرار گرفته است.

در نبود کاتالیزورهای تازه، فلز زرد جهت گیری مشخصی ندارد؛ توجه اصلی معامله گران برای یافتن انگیزه جدید فعلاً به سمت داده های شاخص اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده معطوف شده است. تداوم نگرانی های موجود درباره شیوع ویروس اومیکرون در اروپا، استرالیا و بریتانیا در بحبوحه شرایط بازار در ایام تعطیلات پایان سال، ادامه دارد.

در نمودار روزانه، طلا یک الگوی واگرایی نزولی پنهان را به دنبال شکست یک خط روند صعودی کشیده شده از اواخر سپتامبر به تصویر می‌کشد. آنچه به این سوگیری نزولی می افزاید، ناتوانی در عبور از میانگین متحرک ساده 200 (200-SMA) و سیگنال های نزولی MACD می باشد.

یک واگرایی منفی پنهان زمانی قابل شناسایی است که در حالی که قیمت‌ها کاهش می یابند، اندیکاتورها (که در اینجا شاخص مقاومت نسبی است) روندی معکوس در پیش می گیرند.

با این اوصاف، پولبک های احتمالی در ابتدا می‌توانند سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8% روند صعودی کشیده شده از ماه سپتامبر تا نوامبر (شهریور تا آبان) را در نزدیکی تراز 1781 دلار هدف قرار دهند؛ شکست این سطح خرس‌های طلا را به سمت سطح فیبوناچی اصلاحی 78.6% در حدود 1754 دلار هدایت می‌کند.

نمودار طلا 6 - تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 1 دی

در شرایطی که قیمت طلا از مرز 1754 دلار بگذرد، ترازهای 1745 و 1733 دلار احتمالاً پیش از لمس پایین ترین سطح قیمت ماه سپتامبر (شهریور و مهر) در حدود 1721 دلار، به عنوان اولین موانع عمل می کنند.

در همین حال، حرکت های بازیابی زیر خط مقاومتی که اکنون به حمایت تبدیل شده و نزدیک به 1814 دلار قرار دارد، محتمل است. شایان ذکر است که سطح میانگین متحرک ساده 200 در تراز 1808 دلار به عنوان یک مانع صعودی فوری در مسیر بهبود قیمت عمل می کند.

پس از آن، سقف نوسانی روز 9 نوامبر (18 آبان) در حدود 1833 دلار و منطقه 1845 تا 1850 دلار می‌تواند خریداران طلا را در آستانه صعود به سقف قیمت ماه گذشته یعنی 1877 دلار به چالش بکشد.

منبع: fxstreet و هلاکویی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا