آموزش و پژوهش

دسته بندي مرواريدها

مرواريدها به دو دسته طبيعي و پرورشي تقسيم مي شوند. بهترين مرواريد طبيعي براي منطقه خليج فارس است و بسيار ارزشمند است.

به گزارش گروه آموزش و پژوهش گلدنيوز؛ مرواريدها به دو دسته تقسيم مي شوند.

دسته اول: ‌مرواريد طبيعي

در اين دسته از مرواريدها، انسان هیچ دخالتی در رشد، باروری و تعداد آن ندارد و صرفا توسط قواصان صید می شود و مقدار آن نیز بسیار کم است. به عنوان مثال از میان 200 صدفی که صید و باز می شود احتمالا یک مروارید در بین آنها پیدا می شود. اندازه مرواریدها گاهی 2 الی 3 میلیمتر و گاهی بزرگتر است. مرواریدهایي که از عمق 17 يا 18 متر دريا استخراج می شوند نسبت به سایر مرواریدها بزرگتر هستند.

صیادان به مدت چند ماه برای صید صدف، قواصی می کنند و ممکن است جان آنها در خطر باشد، کپسول اکسیژن و قایقی که استفاده می کنند، دستیارانی که در طول آن مدت به همراه دارند و شاید در نهایت، یک مروارید قابل فروش پیدا کنند. تمام این موارد هزینه بر است و یکی از دلایل گران و قیمتی بودن مرواریدِ طبیعی همین موارد هستند.

دسته دوم:‌ مرواريد پرورشی

در داخل مرواریدهای پرورشی یک هسته وجود دارد. آن هسته مرکزی می تواند یک مروارید طبیعی ریز باشد و سال ها در دریا از آن نگهداری کنند و در نهايت مرواریدی که از آن به وجود می آید، بسیار ارزشمند است. در این دسته از مرواریدها، قابلیت برنامه ریزی بر روی رنگ، سایز و تعداد آنها وجود دارد و هزینه های نگهداری از آن نیز پایه قیمت آن را بالا می برد.

برندهاي معروف مرواريدها در ساير کشورها

ژاپن، استرالیا، تاهیتی و آکویا از کشورهایی هستند که خود را در تولید مرواریدهای پرورشی سرآمد می دانند و خود را در اين زمينه به روز می کنند و پایه قیمتی بسیار بالایی را برای مرواریدها در نظر می گیرند.

مرواريدها در چين

چین یکی از کشورهای در حال تولید مروارید است. بازه زمانی ای که چین برای برداشت مرواریدها در نظر می گیرد بین 12 تا 18 ماه است. تعداد مرواریدهای تولید شده توسط این کشور بسیار زیاد است و برای پرورش مرواریدها از هسته مصنوعی استفاده می کند و در نهایت بازار پرورش مروارید دنیا را در دست گرفته است.

رنج قیمتی مرواريدها در چين به دلیل هزینه های کم، بسیار پایین است و در دسترس همگان وجود دارد اما مرواریدهای پرورشیِ درجه بالاي چين می تواند با مرواریدهای استرالیا، تایتی و سایر کشورهایي که پرورش مروارید انجام می دهند، برابری کند.

بازه زماني پرورش مروارید چين در مقایسه با پرورش مرواریدهاي ژاپن، زمان بسیار کمتري را سپري مي كند زیرا ژاپن برای مرواریدهای پرورشی 7 سال زمان در نظر می گیرد.

خرید و فروش مرواریدهای طبیعی به صورت قیراط و مرواریدهای پرورشی به صورت گرمی انجام می شود.

انتهاي پيام/

گلدكالج
گلدكالج

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا