تحلیل بازار

آرامش در بازار طلا و کاهش حباب سکه / تحلیل گلدنیوز

مدیریت و تثبیت قیمت ارز در بازار ، باعث آرامش در بازار طلاوسکه شده است.

نایب رييس اتحاديه طلاوجواهر تهران به گلدنيوز گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال میلادی هستیم باید به این نکته اشاره کنیم که در ابتدای سال ۲۰۲۱ پیش بینی شده بود قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس افزایش پیدا خواهدکرد، ولی این اتفاق نیفتاد، چراکه به دلیل سرمایه گذاری در رمز ارزها تقاضا برای طلا کاهش پیدا کرد به همین دلیل قیمت انس با کاهش همراه بود و در طول سال ۲۰۲۱ در کانال ۱۸۰۰ دلار ثابت باقی ماند.

آرامش در بازار طلا

محمد کشتی آرای با اشاره به تثبیت و مدیریت قیمت ارز در بازار گفت: همین موضوع باعث شد قیمت طلا و سکه در طی این یک هفته در محدوده فعلی در حال نوسان باشد و پیش بینی می شود که قیمت طلا و سکه در روزهای آینده نیز ثابت بماند.

کاهش حباب سکه

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا در بازار تعادل دارد گفت: در هفته های گذشته حباب سکه با افزایش همراه بود ولی با کاهش قیمت طلا و سکه، حباب سکه هم با کاهش همراه شد و یک هفته ای هست که حباب سکه کاهشی بوده و در محدوده ۳۰۰ هزار تومان باقیمانده است، به نظر می آید که در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند.

سکه در محدوده 13 میلیون

به گزارش گلدنیوز، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یکشنبه ۵ دی ماه ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۱۳ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید. همچنین امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز ۱۸۰۹ دلار و ۵۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۹۱ هزار و ۶۰۵ تومان است.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا