تحلیل بازار

معاملات طلا در مسیر کاهش در آغاز سال نو میلادی/تحلیل گلدنیوز

در بازار داخل نیز با توجه به رکود بازارهای جهانی و همچنین ثبات دلار شاهد حرکت خاصی در قیمت طلا و سکه نبودیم .

دکتر مهرناز سلطانی کارشناس بازار های مالی به گلدنیوز گفت: اونس طلا در هفته گذشته و هفته جاری با توجه به تعطیلات کریسمس و سال نو شاهد اخبار خاصی نبوده و همین امر باعث شده  تا نوسانات خاصی را در اونس جهانی طلا نبینیم. طبق قاعده هر سال در شروع سال میلادی و جشنهای سال نو و تعطیلات ، بازار با کاهش حجم معاملات روبرو شده و همین امر باعث رکود بازارها میشود.

نوسانات اونس جهانی

وی افزود: در هفته گذشته معاملات طلا تا محدوده مقاومتی 1808 دلار پیش رفت ، در صورت شکسته شدن این مقاومت در روز جاری احتمال رشد تا 1833 دلار نیز وجود دارد. در غیر این صورت احتمال ریزش تا 1791 دلار نیز هست.

 معاملات طلا در مسیر کاهش در آغاز سال نو میلادی

رصد بازار داخلی

این کارشناس در ادامه گفت: معاملات طلا در بازار داخل نیز با توجه به رکود بازارهای جهانی و همچنین ثبات دلار شاهد حرکت خاصی در قیمت طلا و سکه نبودیم .

طلای 18 عیار بر روی خط روند صعودی ولی با شیب کم قرار دارد و توسط آن حمایت میشود. در صورت از دست رفتن این روند احتمال نزول تا 1.250.000 و 1.200.000 وجود دارد. نزدیکترین مقاومت نیز در محدوده 1.333.000 تومان قرار دارد.

 معاملات طلا در مسیر کاهش در آغاز سال نو میلادی

احتمال ریزش سکه

این کارشناس مالی به گلدنیوز گفت: سکه نیز در محدوده 13 میلیون تومانی در حال نوسان و درجا زدن است و این عدد حمایت مهمی برای آن محسوب میشود. در هفته های گذشته نیز چند بار این حمایت در حال شکسته شدن بود که این اتفاق در عمل رخ نداد. از دست دادن این حمایت میتواند باعث ریزش سکه تا 12.880.000 تومان گردد.

 معاملات طلا در مسیر کاهش در آغاز سال نو میلادی

سلطانی در پایان گفت: کماکان با توجه به نبود چارت مشخص برای دلار ، قادر به ارائه تحلیل برای آن نیستیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا