تحلیل بازار

در سبزه‌ میدان چه گذشت؟ / روند کاهشی طلا در معاملات امروز

شب گذشته با پایان نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، سیگنال‌های مثبتی از روند مذاکرات ساطع شد. این امر منجر به روند کاهشی هر چند اندک در معاملات امروز طلا و سکه شد.


به گزارش گلدنیوز ؛ شب گذشته با پایان نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، سیگنال‌های مثبتی از روند مذاکرات ساطع شد. این امر منجر به روند کاهشی هر چند اندک در معاملات امروز طلا و سکه شد.

بر اساس شنیده‌ها بازاریان نسبت به نتیجه نهایی مذاکرات برجامی نگاه مثبتی ندارند و این امر از شتاب افت قیمت‌ها پس از هر خبر مساعد می‌کاهد.

قیمت طلا
براین اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار که امروز با قیمت یک میلیون و ۲۹۵ هزار تومان بازگشایی شد، در لحظه تنطیم این گزارش (ساعت 17:30) با افت ۱۰ هزار تومانی در قیمت یک میلیون و ۲۸۵ هزار تومان معامله می‌شود. این فلز زرد روز گذشته در قیمت یک میلیون و ۲۹۵ هزار تومان معاملات خود را پایان داده بود.
هر گرم طلای ۱۸ عیار فردایی نیز با بهای یک میلیون و ۲۸۶ هزار و صد تومان معامله می‌شود که این روند حکایت از انتطارات کاهشی معامله‌گران از روند معاملات طلا در روزهای آتی دارد.

قیمت سکه
همچنین هر سکه تمام بهار آزادی که امروز با بهای ۱۳ میلیون و ۵۴ هزار تومان بازگشایی شد، هم‌اکنون در قیمت ۱۳ میلیون و ۲۷ هزار تومان معامله می‌شود. هر نیم سکه طلا با قیمت ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و هر ربع سکه با بهای ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان معامله می‌شود.
در معاملات بازارهای جهانی نیز اونس طلا روند نسبتا مثبتی در پیش گرفت و در لحظه تنظیم این گزارش، هر اونس طلا برابر با ۱۸۱۷ دلار (رشد حدود ۰.۵ درصدی) است. این فلز زرد امروز در محدوده ۱۸۰۹ دلار تا ۱۸۲۱ دلار نوسان داشت.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا