تحلیل بازار

آنچه در سبزه میدان گذشت/ بازگشت طلا از مسیر نزولی؟

در جریان معاملات امروز طلا و سکه شاهد روند کم نوسان هر گرم طلای 18 عیار بودیم. سکه اما نوسانات بیشتری تجربه کرد و در یک حرکت رفت و برگشتی بار دیگر افت روز گذشته خود را جبران و روند افزایشی در یش گرفت.

روز گذشته به دنبال اخبار مساعد از مذاکرات برجامی، طلا در بازارهای داخلی روند کاهشی در پیش گرفت و در نهایت با افت ۸ هزار تومانی در قیمت یک میلیون و ۲۸۷ هزار تومانی به معاملات خود خاتمه داد.

امروز اما گرچه هر گرم طلای ۱۸ عیار با همان قیمت بسته شده دیروز در قیمت یک میلیون و ۲۸۷ هزار تومان بازگشایی شد، در این لحظه با رشد محدود هزار تومانی در قیمت یک میلیون و ۲۸۸ تومان معامله می‌شود.توقف روند کاهشی طلا بیانگر نیاز بازار به اخبار با قطعیت بیشتر است.

از طرفی بهای طلای فردایی که رقم یک میلیون و ۲۹۷ هزار تومان به ازای هر گرم طلای ۱۸ عیار را نشان می‌دهد، بیانگر توقف روند کاهشی و بازگشت قیمت طلا به قیمت‌های قبل است.

معاملات سکه اما امروز نوسان بیشتری تجربه کرد، به طوری که هر سکه تمام بهار آزادی که امروز با بهای ۱۳ میلیون و ۵۵ هزار تومان بازگشایی شد و تا ۱۳ میلیون و ۳۷ هزار تومان پایین آمد، مجددا روند صعودی در پیش گرفت و هم‌اکنون در قیمت ۱۳ میلیون و ۶۱ هزار تومان معامله می‌شود. هر نیم سکه طلا با قیمت ۶ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان و هر ربع سکه با بهای ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در معاملات بازارهای جهانی نیز اونس طلا روند نزولی در پیش گرفت و در لحظه تنظیم این گزارش، هر اونس طلا برابر با ۱۷۹۸ دلار (افت ۰.۷ درصدی) است. این فلز زرد امروز در محدوده ۱۷۸۹ دلار تا ۱۸۰۷ دلار نوسان داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا