طلا و جواهر

بستر صادرات و واردات طلا و جواهر فراهم نیست /جای خالی رقبا در نمایشگاه طلا و جواهر مشهد

رییس اتحادیه طلا و جواهر ساری گفت: ساختار و شرایط صادرات و واردات برای تولید کنندگان و هنرمندان صنف طلا و جواهر در کشور مهیا نیست و فضای رقابت وجود ندارد و ما فقط کار ساخت و تولید طلا را برای خودمان انجام می دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ مهدی معلمی، رییس اتحادیه طلا و جواهر ساری با اشاره به کیفیت خوب برگزاری نمايشگاه بين المللي صنعت طلا و جواهر مشهد گفت: عدم حضور کشورهای همسایه در نمایشگاه بین المللی و طلا و جواهر مشهد یک آسیب است و باعث می شود در کشور فضای رقابت وجود نداشته باشد.

جای خالی رقیب در نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر مشهد

وی با اشاره به اینکه در سال های قبل در کشور ترکیه در این حجم تولید طلا و جواهر وجود نداشت اظهار کرد: در کشور ما همه بسترهای مورد نیاز برای تولید، از جمله هنرمندان حرفه ای و تولید کنندکان قوی وجود دارد ولی متاسفانه حمایتی از هنرمندان و تولید کنندکان نمی شود.

معلمی تصریح کرد: چند سالی است که  تاکید مقام معظم رهبری بر بحث حمایت از تولید است و امسال هم به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است و این بیانگر این موضوع است که  همه دستگاه های اجرایی باید پای کار باشند و از هنرمندان و تولیدکنندگان در عرصه طلا و جواهر به عنوانی صنفی که همیشه همراه نظام جمهوری اسلامی بوده است حمایت کنند.

جای خالی رقبا در نمایشگاه طلا و جواهر مشهد

انگیزه ای برای تولید کنندگان نمانده است

رییس اتحادیه طلا و جواهر ساری در ادامه با اشاره به عدم استقبال تولید کنندگان طلا و جواهر  از نمایشگاه بین المللی مشهد و اینکه تنها 7 تا 10 درصد غرفه های این نمایشگاه را تولید کنندگان به خود اختصاص داده اند گفت: متاسفانه تا زمانی که ساختار و بستر برای تولید کنندگان و هنرمندان فراهم نشود آنها انگیزه ای برای حضور در نمایشگاه ها نخواهند داشت.

معلمی با بیان اینکه در استانی مانند خراسان که تعداد تولید کنندگان قابل توجه ای در عرصه ساخت و تولید طلا و جواهر دارد، انتظار حضور تعداد بیشتری از تولید کنندگان در نمایشگاه بین الملی وجود داشت ابراز امیدواری کرد: ساختار جدیدی در جهت حمایت از این صنف در کشور شکل بگیرد تا سال آینده شاهد حضور چشم گیر تولید کنندگان در نمایشگاه باشیم.

فروش طلای دست دوم ضربه مهلک به صنف

رییس اتحادیه طلا و جواهر ساری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرایی شدن قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده از 13 دی ماه گفت: با حدف مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا امیدواریم توان و سطح خرید مردم افزایش یابد تا مردم کمتر به سمت خرید طلای دست دوم -که تبدیل به  آسیب جدی صنف شده است – روی بیاورند.

وی ادامه داد: فروش طلای دست دوم واقعا ضربه مهلکی به صنف طلا و جواهر زد و باعث شد درخت تنومندی که سال ها با همکاری پیشکسوتان این صنف پا برجا مانده بود، کمرش خم شود.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا