طلا و جواهر

یکسان سازی فرمول محاسبه مالیات بر ارزش‌ افزوده در فاکتورها

ادامه گزارش گلدنیوز از هم اندیشی اتحادیه های طلاوجواهر سراسر کشور در خصوص اجرایی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده از ۱۳ دیماه ۱۴۰۰.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ مهدی بهرمانی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز در هم اندیشی اتحادیه های طلا و جواهر سراسر کشور در مورد اجرایی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده از 13 دی ماه گفت: از رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درخواست می شود یک فرمول یکسان و مشخصی برای همه شهر ها ارائه کنند تا نحوه فاکتور نویسی و نحوه محاسبه مالیات فاکتور ها یکسان باشد.

وی افزود: در فضای مجازی مشاهده می کنیم که همکاران در شهرهای مختلف روش های متفاوتی را برای محاسبه دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اجرت طلا ارائه می کنند.

مهدی بهرمانی تصریح کرد: اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده نباید تکرار اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در 12 سال گذشته شود چرا که  اگر ما همان 12 سال قبل از دولت خواسته بودیم که روش اجرایی قانون را به ما نشان دهد دچار این همه چالش و مشکل نمی شدیم.

جهل به قانون عامل مشکلات ناشی از اجرای مالیات بر ارزش افزوده

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز ادامه داد: جهل به قانون برای ما مشکلاتی ایجاد کرد که اکنون با تجربه از گذشته برای جلوگیری از مشکلاتی که در آینده گریبان صنف را نگیرد، ضروری است فرمول محاسبه در قانون جدید مشخص شود.

وی در ادامه با اشاره به اجرایی شدن سامانه جامع مالیاتی طلا فروشان گفت: در این زمینه نیز دوستان باید حساسیت های زیادی در اعلام موجودی و عملکردهای هر واحد صنفی داشته باشند.

ضرورت ایجاد کمیته حقوقی صنف طلا و جواهر در سطح کشور

بهرمانی در ادامه با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته حقوقی در سطح کشور گفت: صنف طلا وجواهر می بایست یک کمیته حقوقی در سطح کشور داشته باشد تا در این موارد ورود کنند و پیگیری های حقوقی را انجام دهند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بنا به نامه نامه 14 مهر 97 سازمان امور مالیاتی کشور به روسای امور ادارات مالیاتی که اعلام کرده با توجه به ابهامات مطروحه در خصوص مشمولیت فعالان اقتصادی شاغل در رسته آب شده فروشی طلا، بر اساس بررسی عمل آمده در نوع فعالیت اشخاص این رسته معاف از مالیات ارزش افزوده اعلام شده است، در شهر تبریز تا کنون رسته آب شده فروش ها معاف از مالیات بوده اند و مالیات بر ارزش افزوده شامل فروشندگان طلای آب شده نشده است.

این گزارش ادامه دارد…

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا