تحلیل بازار

فلز زرد در تلاش بهبود حرکت /تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 15 دی

در شرایطی که خریداران طلا موفق شوند از مانع 1834 دلاری عبور کنند، احتمال صعود تا مرز 1850 دلار و سقف نوسانی ماه نوامبر (آبان و آذر) نزدیک به 1877 دلار را نمی توان نادیده گرفت.

به گزارش گلدنیوز :قیمت طلا (XAU/USD) در معاملات روز چهارشنبه اروپا از مرز 1815 دلار گذشت. اکنون، فلز زرد در تلاش است تا حرکت بهبود روز قبل را از میانگین متحرک روزانه 200 (200-DMA) ادامه دهد، زیرا بازار در انتظار کاتالیزورهای کلیدی از سوی ایالات متحده می باشد.

عبدی محمود (Abdi Mahamud)، مدیر حوادث سازمان بهداشت جهانی (WHO)  با اعلام نتایج مطالعات علمی و اظهارنظرهای خوش‌بینانه، نگرانی‌ها در مورد شیوع سویه آفریقایی ویروس کرونا موسوم به اومیکرون را کاهش داد. با این حال، انتشار اخبار مشاهده سویه ی دیگری در فرانسه که سرعت انتشار بیشتری نسبت به اومیکرون دارد، خوش‌بینی بازار نسبت به غلبه بر همه‌گیری را به چالش می‌کشد. از سوی دیگر، داده های متفاوت ایالات متحده و ثابت ماندن بازده خزانه داری و همچنین کاهش انتظارات تورمی، خریداران طلا را تحت تاثیر قرار می دهند.

به لحاظ تکنیکال، طلا بالاتر از 200-DMA باقی مانده و سیگنال های قوی تر اندیکاتورهای MACD و RSI به جهت گیری صعودی مسیر حرکت طلا می‌افزایند و نبردی دیگر با مانع 1834 دلاری را هدف قرار می دهد.

چارت طلا 1 - تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 15 دی

در شرایطی که خریداران طلا موفق شوند از مانع 1834 دلاری عبور کنند، احتمال صعود تا مرز 1850 دلار و سقف نوسانی ماه نوامبر (آبان و آذر) نزدیک به 1877 دلار را نمی توان نادیده گرفت.

در همین حال، بسته شدن قیمت روزانه زیر 200-DMA در حدود 1800 دلار، فروشندگان را فرا خواهد خواند، زیرا یک خط روند صعودی کشیده شده از ماه اوت (مرداد و شهریور)، نزدیک به 1780 دلار، به حمایتی حیاتی برای فلز زرد تبدیل شده است که باید مراقب آن بود. با این حال، شکست قاطع زیر تراز 1780 دلار، طلا را در برابر سقوط تا مرز 1753 دلاری آسیب پذیر خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: fxstreet و سایت هلاکویی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا