تحلیل بازار

هفته ای نا آرام برای اونس طلا/ دلار 23 هزار تومانی در راه است؟

در صورتی که روند مثبت مذاکرات ادامه دار باشد ، دلار میتواند اعداد پایین تری را نیز ببیند ولی با توجه به لایحه بودجه ارائه شده به مجلس که در آن قیمت دلار 23000 تومان در نظر گرفته شده ، کف قیمت دلار در همین محدوده قرار دارد.

دکتر مهرناز سلطانی کارشناس بازارهای مالی به گلدنیوز گفت: فدرال رزرو انگلیس و آمریکا و اتحادیه اروپا در روزهای آینده جلسات و کنفرانس های متعدد بسیار مهمی را برگزار خواهد کرد. آمار بیکاری اتحادیه اروپا، شاخص خرده فروشی بریتانیا، سخنرانی جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا، سخنرانی لوییز دگوییندوس رییس یانک مرکزی اروپا و… برخی از مهمترین جلسات و کنفرانس هایی هستند که در روزهای آینده برگزار خواهند شد.

این کارشناس در ادامه افزود: همان طور که مشخص است هفته پر فراز و نشیبی در انتظار اونس طلا است و خرید و فروش های کوتاه مدت بر روی اونس توصیه نمیشود ، چرا که نوسانات زیادی در انتظار آن است.

نوسانات طلا در بلند مدت

دکتر سلطانی به گلد نیوز گفت: ولی از دید بلند مدت و برای دید طولانی میتوان تحلیل تکنیکال زیر را برای آن در نظر گرفت. از دید الیوت یک اصلاح به شکل مثلث آغاز شده ، که نشان میدهد حمایت 1740 تا 1760 دلار منطقه محکمی برای آن است و میتواند انتهای روند نزولی باشد و پس از آن انتظار رشد خوبی را خواهیم داشت.

افت سنگین قیمت در بازار داخلی

سلطانی افزود: در بازار داخل در روزهای گذشته ریزش طلای جهانی با ریزش دلار هم سو شد و شاهد افتهای سنگین در قیمت طلا و سکه بودیم. اخبار توافق وین و به نتیجه رسیدن مذاکرات که توسط برخی خبرگزاری ها منتشر شد و سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکرات باعث سقوط دلار از کانال 29000 تومان تا 27000 تومان شد و به تبعیت از آن قیمت طلا و سکه نیز افت جالب توجهی را تجربه کرد.

تحلیل سکه

سکه کف کانال صعودی خود را از دست داد و با کندل های قوی حمایت ها را شکست ، حمایت بعدی در محدوده 11.600.000 تومان قراردارد.

کانال حمایتی طلا

سلطانی گفت: طلای 18 عیار نیز کف کانال صعودی بلند مدت خود را از دست داد و در منطقه حمایتی کف کانال کوتاه مدت خود قرار دارد ، در صورت از دست رفتن این حمایت نزدیکترین حمایت عدد 1.146.000 تومان است.

دلار 23 هزار تومانی؟

سلطانی در پایان افزود: در صورتی که روند مثبت مذاکرات ادامه دار باشد ، دلار میتواند اعداد پایین تری را نیز ببیند ولی با توجه به لایحه بودجه ارائه شده به مجلس که در آن قیمت دلار 23000 تومان در نظر گرفته شده ، کف قیمت دلار در همین محدوده قرار دارد ، به همین دلیل ریزش های شارپ و سنگین در قیمت سکه به زیر 10.000.000 تومان و طلا زیر 1.000.000 بعید به نظر میرسد.

همچنان برای ارائه تحلیل دلار ، چارت دقیقی در دسترس نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا