آموزش و پژوهش

از ایده تا ساخت طلا و جواهر

نرم افزار متریکس یکی از بهترین نرم افزارها برای طراحی طلا و جواهرات است و طراحان سنتی با یادگیری این نرم افزار می توانند با ایده و طرح های بهتر شغل خود را ارتقا دهند.

فرشته منتصری طراح و ایده پرداز در حاشیه هفتمین نمایشگاه طلا و جواهر مشهد در گفتگو با گروه آموزش و پژوهش گلدنیوز؛ گفت: در غرفه مرکز نوآوری جواهرات و گوهرسنگ های کشور کار و حرفه طراحی و ایده پردازی در جواهرات را معرفی می کنیم و یک مشاوره رایگان به علاقه مندان به این حرفه می دهیم و در مورد اهدافی که دارند با آنها صحبت می کنیم.

اهداف علاقه مندان

منتصری با اشاره به اهداف علاقه مندان گفت: اهداف افراد علاقه مند به این حرفه متفاوت است به عنوان مثال افرادی هستند که صرفا می خواهند مدل ساز شوند یعنی طراحی با نرم افزار را انجام دهند، افرادی که قصد دارند، کار ساخت دستی انجام دهند و افرادی هم که می خواهند گالری دار شوند، به همین دلیل هدف آنها مهم است. ما بر اساس هدف هنرجویان، دوره و سرفصل های خاصی را برای آنها برگزار می کنیم؛ سپس هنرجویان را آماده­ی ورود به بازار کار می­ کنیم.

نرم افزار متریکس گلد

این ایده پرداز بیان کرد: شروع کار با ساخت به صورت دستی و مدل سازی توسط نرم افزار راینو و متریکس گلد می باشد. در حال حاضر نرم افزار متریکس یکی از قوی ترین نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر در جهان می باشد و برای جواهرات سفارشی، مورد استفاده قرار می گیرد زیرا با استفاده از این نرم افزار، طراحی جواهرات از صفر تا صد انجام می گیرد.

این طراح در مورد ارتقای این حرفه اظهار کرد: افرادی که کار طراحی را به صورت سنتی انجام می دهند، می توانند با یادگیری این نرم افزار شغل و حرفه خود را ارتقا دهند و طرح های متنوع تر و بهتری را طراحی کنند.

عدم وجود تحصیلات آکادمیک طراحی

وی افزود: متاسفانه در این رشته تحصیلات آکادمیکی وجود ندارد و افراد علاقه مند به این حرفه، باید آن را در کارگاه های ساخت، آموزش ببینند و یکی از کمبودهایی که در این حرفه احساس می شود، عدم وجود آن در دانشگاه ها می باشد.

علاقه مندان با گذراندن دوره ها در مراکز فنی و حرفه ای یا علمی کاربردی می توانند خود را آماده کار کنند اما از همه مهم تر پشتکار و تلاش خود هنرجویان است تا به اهداف خود برسند یعنی با وارد شدن به بازار کار می توانند تجربه های لازم را در این رشته کسب کنند و بهره زیادی از آن ببرند.

پشتیبانی از هنرجویان بعد از اتمام دوره

منتصری در پایان به این نکته اشاره کرد که نه تنها هنرجویان را بعد از دوره رها نمی کنیم بلکه تیم های مختلفی از مخراجکار، ریخته گر و… را به آنها معرفی می کنیم و برای کسانی که توانایی مالی زیادی برای راه اندازی گالری ندارند، بحث بازاریابی و فروش اینترنتی را پیشنهاد می دهیم، آنها می توانند به صورت تیمی سفارش بگیرند و کار کنند.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا