آموزش و پژوهش

ری گیری در تعیین اصالت عیار طلای آب شده

برای تعیین اصالت عیار طلای آب شده باید به مراکز دارای مجوز رسمی از اتحادیه طلا و جواهر مراجعه کرد تا از صحت آن اطمینان حاصل شود.

به گزارش گروه آموزش و پژوهش گلدنیوز؛ به طلای ذوب شده متفرقه و شکسته که توسط ویترین داران سطح کشور جمع آوری می شود و در قطعات مختلف از وزن های کوچک تا بزرگ در ریژه های مختلف ذوب می گردد و توسط ری گیری ها عیار سنجی می شود طلای آب شده می گویند طلای آب شده می تواند عیارها، وزن و شکل های مختلفی داشته باشد.

ری گیری محل تعیین عیار طلای آب شده

اگر طلای آب شده دارید و قصد دارید که از اصالت آن اطمینان حاصل کنید، طلای آب شده را به مراکز عیار سنجی ببرید؛ ری گیری محل تعیین عیار طلای آب شده است.

مراحل ری گیری

 برای این کار ابتدا باید یک مرکز دارای مجوز رسمی از اتحادیه طلا و جواهر در رابطه با ری گیری پیدا کنید سپس طلای آب شده را به آنجا تحویل دهید. مرکز ری گیری حدود 300 سوت تا 1 گرم و نیم از طلای شما را می چیند وزن بخش چیده شده را می کشند و بابت آن به شما یک رسید کاغذی می دهند.

بعد از حدود 3 الی 5 ساعت توسط ری گیری میزان عیار طلای شما مشخص می شود. شما می توانید از طریق تماس تلفنی و یا شماره 4 یا 6 رقمی را که روی پاکت درج شده، به مرکز عیارسنجی اعلام کنید و آن مرکز نیز جواب عیار طلای آب شده را اعلام می کنند و همچنین شما می توانید به صورت حضوری به مرکز عیارسنجی مراجعه کنید و با ارائه رسید کاغذی به آن مرکز، هم جواب عیارسنجی و هم آن تکه از طلای آب شده را که جهت نمونه به آن مرکز تحویل داده اید را پس بگیرید و آن را در کنار طلای آب شده خود نگهداری کنید.

یک روش دیگر برای تعیین اصالت عیار طلای آب شده در کوتاه ترین زمان ممکن و عدم مراجعه مجدد به مرکز ری گیری برای تحویل گرفتن آن تکه از طلای آب شده، این است که به مراکزی که دارای دستگاه آنالیز طلا هستند، مراجعه کنید.

این دستگاه توسط اشعه ایکس، تمام فلزاتی که داخل طلای آب شده وجود دارد را آنالیز می کند و به همراه طلای آب شده، به مراجعه کننده تحویل می دهد.

گلدکالج
گلدکالج

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا