تحلیل بازار

بازار ها در انتظار فدرال رزرو/تحلیل تکنیکال طلا: چهارشنبه 6 بهمن

شاخص دلار آمریکا به سطح 96 نزدیک می شود

گلد نیوز : طلا (XAU/USD) همچنان در منطقه صعودی نزدیک به سطح روانی 1850 دلار باقی مانده است، زیرا بازار ها منتظر هستند فدرال رزرو در جلسه امروز نیویورک به نتیجه قابل قبولی دست پیدا کند. از سوی دیگر، شاخص دلار آمریکا به سطح 96 نزدیک می شود.

چندین عامل در روند نزولی دلار آمریکا نقش دارند که از آن جمله می توان به نتیجه گیری فدرال رزرو درخصوص افزایش کمتر نرخ بهره در پایان ماه و عدم انتظار بازار اوراق قرضه برای چرخه سریع افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو اشاره کرد. این امر در حراج 5 ساله روز سه شنبه خزانه داری مشهود بود.

به لحاظ تکنیکال، بسته شدن قیمت روزانه بالاتر از مقاومت یک ساله در حدود 1846 دلار، باعث شده است خریداران طلا نسبت به پیشروی هرچه بیشتر به سمت قله 1877 دلاری ماه نوامبر (آبان و آذر) امیدوار باشند.

این جهت گیری صعودی از وضعیت RSI و قرار نگرفتن آن در منطقه اشباع خرید و همچنین ریجکت شدن قیمت از تقاطع مرگ سرنخ‌هایی می گیرد.

شایان ذکر است که پولبک های طلا تا زمانی که از 100-SMA در تراز 1819 دلار فراتر نرود، چندان نگران کننده نخواهند بود. با این حال، خطوط مقاومت قبلی در حدود تراز 1843 دلار و 1830 دلار، قبل از هدف قرار گرفتن خط پایینی کانال صعودی دو هفته ای در حدود 1823 دلار ، به عنوان حمایت های فوری مانع از ریزش شدید قیمت می شوند.

منبع: fxstreet و سایت هلاکویی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا