تحلیل بازار

ریزش طلای جهانی،تحلیل گلدنیوز

بازار طلا در داخل اما همچنان در خوف و رجای مذاکرات و طلای جهانی قرار دارد ، به همین دلیل شاهد افت شدید ارزش معاملات سکه در هفته قبل بودیم و اکثر معامله گران بازار صبر را بر معامله ترجیح دادند.

دکترمهرناز سلطانی کارشناس بازارهای مالی به گلدنیوز گفت: در هفته ای که گذشت طبق پیش بینی  شاهد ریزش طلای جهانی بودیم که هم از لحاظ تکنیکال قابل حدس بود و هم دیدگاه بنیادی، آن را تایید کرد.

 ریزش طلای جهانی،تحلیل گلدنیوز

در هفته گذشته آمارهای اعلامی توسط فدرال رزرو همگی در راستای تقویت دلار بود که باعث ریزش طلا شد. نرخ تورم و بیکاری طبق پیش بینی ها بود و اتفاق غیر منتظره ای رخ نداد.

وی افزود: جروم پاول نیز در کنفرانس خبری خود اعلام کرد : “خرید دارایی فدرال رزرو در اوایل مارس خاتمه پیدا می‌کند. با افزایش نرخ تورم و آمار بازار کار سالم، ما به تعدیل سیاست‌های خود ادامه می‌دهیم ، شرایط کار بهبود بسیار خوبی داشته است.

اقتصاد ما قدرت خوبی از خود نشان داد و دستمزدها با بالاترین سرعت طی سالیان گذشته در حال افزایش است. در همین راستا، بهبود گسترده‌ای در بازار کار صورت گرفته است ، تقاضا برای نیروی کار از نظر تاریخی قابل تامل است، کارفرمایان در پر کردن موقعیت‌های شغلی با مشکلاتی روبه‌رو هستند.”

سلطانی در ادامه گفت: پس از این صحبتها و آمار اعلام شده شاخص دلار به شدت تقویت شد و ریزش سنگینی در اونس طلای جهانی رخ داد. بانک جی پی مورگان نیز در تحلیل خود اعلام کرده احتمالا شاهد 7 مرحله افزایش نرخ بهره در سال آینده باشیم که باعث افزایش انتظارات نزولی در بازار طلای جهانی شد.

احتمال ریزش در دید تکنیکال

در دید تکنیکال احتمال ریزش بسیار بالاست ، این ریزش احتمالا تا 1750 دلار در کف مثلث ادامه دار خواهد بود.در این نقطه باید دید چه اتفاقی رخ میدهد .اگر مثلث از پایین شکسته شود، احتمال ریزش طلا حتی تا 1500 دلار نیز وجود خواهد داشت، در غیر این صورت باید منتظر شکست مثلث از بالا و رشد خوب باشیم.

بازار داخلی

سلطانی افزود: بازار طلای داخل نیز به دنبال ریزش طلای جهانی شاهد افت نسبی در قیمت طلا بود، تغییرات نرخ دلار نیز در هفته گذشته چندان جالب توجه نبود ، به همین دلیل ریزش طلا نیز چندان زیاد نبود.

بازار طلا در داخل اما همچنان در خوف و رجای مذاکرات و طلای جهانی قرار دارد ، به همین دلیل شاهد افت شدید ارزش معاملات سکه در هفته قبل بودیم و اکثر معامله گران بازار صبر را بر معامله ترجیح دادند.

تکنیکال طلای 18 عیار

وی در ادامه گفت: از دید تکنیکال طلای 18 عیار در نزدیکی حمایت خود در کف کانال کوتاه مدت و حمایت استاتیک در 1.200.000 تومان قرار دارد ، در صورتی که این حمایت حفظ شود ، میتوانیم مجددا شاهد حرکت صعودی تا مقاومت 1.290.000 تومان باشیم. از دست رفتن حمایت 1.200.000 تومان نیز باعث ریزش تا 1.120.000 تومان خواهد شد.

سکه

سلطانی در پایان گفت: سکه نیز در نزدیکی حمایت خود در میدلاین کانال و حمایت استاتیک در 12.090.000 تومان قرار دارد که از دست رفتن این حمایت باعث ریزش تا 11.600.000 تومان میشود. در صورت بازگشت و صعود هم نزدیکترین مقاومت در 12.300.000 تومان و سپس در 12.900.000 تومان مشاهده میشود.

انتهای پیام /

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا