از دیگر رسانه ها

شوک هند به ارزهای دیجیتال /خرید طلا افزایشی شد

در روزی که گذشت قیمت طلا دوباره توانست روند صعودی داشته باشد اما قیمت بیت‌کوین ثابت ماند.

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز، شوک معاملات آتی طلا برای دومین معامله متوالی در روز سه‌شنبه افزایش یافت و برای شروع ماه میلادی به بالای سطح قابل توجه هزار و۸۰۰ دلار در هر اونس رسید، زیرا ضعف دلار آمریکا  به افزایش خرید طلا کمک کرد. تحلیلگران در روز سه‌شنبه گفتند، طلا توانست برخی از ضررهای هفته گذشته پس از نشست فدرال رزرو در روز دوشنبه را جبران کند «زیرا چندین سخنران فدرال رزرو تاکید کردند که سخت‌گیری سیاست‌ها باید بسیار تدریجی باشد.»

در بحبوحه ابهامات ژئوپلیتیکی و فدرال رزرو، مقداری تقاضای پناهگاهی برای ورود به بازارهای طلا و نقره وجود دارد. گاوها پس از باخت های بزرگ هفته گذشته، یک برد دو روزه را پشت سر گذاشتند. قیمت آتی طلا در آوریل با 5.70 دلار افزایش به 1802.00 دلار و نقره ماه مارس با 0.227 دلار افزایش به 22.62 دلار در هر اونس رسید.

شوک هند به ارزهای دیجیتال /خرید طلا افزایشی شد

شوک هند به ارزهای دیجیتالی

در یک سخنرانی در مورد بودجه سال 2022، وزیر دارایی هند، Nirmala Sitharaman، راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را تا سال ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۳ به عنوان ابزاری برای تقویت رشد اقتصادی کشور اعلام کرد.

ستارامان ضمن اعلام تخصیص وجوه تعیین شده در بودجه اتحادیه، بر نیاز جایگاه ارزهای دیجیتال در بخش‌های تجاری متعدد تأکید کرد.

همچنین وزیر دارایی هند اعلام کرد:« هرگونه درآمد حاصل از انتقال هر دارایی دیجیتال مجازی مشمول مالیات 30 درصدی خواهد بود. در حین محاسبه چنین درآمدی، به جز هزینه تحصیل، هیچ گونه کسر هزینه یا کمک هزینه مجاز نخواهد بود.»

شوک هند به ارزهای دیجیتال /خرید طلا افزایشی شد

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا