از دیگر رسانه ها

سایه جنگ بر بازار سکه

مجموع اخبار و گمانه زنی هایی موجب شده است که انتظارات صعودی در بازار سکه تقویت بیشتری شوند و احتمال تثبیت فلز گران بهای داخلی بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی زیاد شود.

به گزارش گلدنیوز، معامله گران داخلی به تبع بازارهای جهانی،‌ احتمال وقوع جنگ روسیه و اوکراین را جدی گرفته اند. این موضوع موجب شد که در اولین روز هفته،‌ سکه امامی به سرعت وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شود. سکه حتی در ابتدای روز شنبه بدون معامله خاصی تا محدوده ۱۱ میلیون و و۹۷۰ هزار تومان پیش روی کرد و همین موضوع نشان دهنده تغییر سمت و سوی انتظارات بازار بود. 

photo_2022-02-13_09-02-44

به باور تحلیل گران فنی در صورتی که سکه بالای مرز ۱۲ میلیون تومان باقی بماند، احتمال زیادی وجود دارد که این فلز گران بها از مقاومت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی نیز عبور کند. چنین انتظاری از آن جهت برجسته می شود که برخی معامله گران تصور می کنند شانس رسیدن به توافق پایین تر آمده است .

دیروز توییتر نور نیوز که گفته می شود دیدگاه شورای عالی امنیت ملی را بیان می کند، چنین تحلیلی را مطرح کرده بود که دلیل طولانی تر شدن مذاکرات هسته ای، «اختلافات داخلی آمریکاست که نشان می دهد دولت بایدن در امر مذاکره بی اختیار است» به نظر می رسد این موضع گیری در واکنش به خبری بود که عنوان می کرد در سی و سه نفر از سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه ای خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داده اند در صورتی که بازگشت واشینگتن به توافق برجام به رای سنا منوط نشود، آنها از اختیارات خود برای جلوگیری از احیای آن استفاده خواهند کرد.

مجموع چنین اخبار و گمانه زنی هایی موجب شده است که انتظارات صعودی در بازار سکه تقویت بیشتری شوند و احتمال تثبیت فلز گران بهای داخلی بالای مرز ۱۲ میلیون تومانی زیاد شود. 

منبع: اکوایران

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا