تحلیل بازار

صعود قیمت طلا و سکه در بازار داخل

بازار طلا و سکه امروز نیز افزایش قیمت‌ها را ادامه داد و سکه امامی پس از یک هفته به کانال ۱۲میلیون تومان بازگشت.

به گزارش گلدنیوز ، طلا و سکه روز گذشته با افزایش شدید قیمت اونس جهانی طلا افزایشی شد. امروز نیز با وجود تعطیل بودن بازارهای جهانی اما با بالارفتن قیمت دلار و بازگشت آن به کانال ۲۷هزارتومان، قیمت طلا و سکه نیز افزایشی شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در دومین روز هفته جاری به مسیر افزایشی روز گذشته ادامه داد و قیمت دلار توانست 180 تومان دیگر بر ارزش خود بیفزاید. نرخ این اسکناس آمریکایی در بازار امروز با 26 هزار و 850 تومان معامله شد.

قیمت دلار در نیمه معاملات نقدی امروز توانست خود را به یک قدمی کانال ۲۷ هزار تومان برساند و با ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد.در بازار  متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز صعودی بود. نرخ دلار در این بازار امروز ۴۹ تومان از روز گذشته بالاتر بود و با ۲۵ هزار و ۱۸۱ تومان مبادله شد . به نظر می رسد این افزایش قیمت ها ناشی از جنگ احتمالی بین روسیه و اوکراین باشد. 

قیمت طلا و سکه

در بازار  داخلی ایران امروز قیمت طلا و سکه در واکنش به افزایش طلای جهانی و افزایش قیمت دلار گران شد.قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۲ هزار و ۱۰۰ تومان بر ارزش خود افزود و با ۱ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد.

قیمت سکه هم به روند افزایشی روز گذشته ادامه داد و بر روی ۱۲ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به دیروز ۷۵ هزار تومان افزایش را نشان می دهد.با احتساب قیمت 26 هزار و 950 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 11 میلیون و 801 هزار تومان به دست آمد و حباب سکه نیز  2.7 درصد بود.

حباب سکه چقدر است؟

با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی، دلار آزاد و همچنین هیجانی که در بازار به دنبال افزایش قیمت‌ها به وجود آمده حباب انواع سکه اندکی افزایش داشته است.

به این ترتیب هر سکه امامی، ۴۲۳هزارتومان، نیم سکه، ۹۷۱هزارتومان، ربع سکه، ۹۰۳هزارتومان و سکه یک گرمی ۸۵۳هزارتومان حباب دارد.

پیام مثبت وین به بازار دلار 

مذاکرات برجام و اخبار  آن امروز هم در بازار ارز تهران و در میان معامله گران دلار برجسته بود. نماینده چین در مذاکرات وین روز گذشته گفت: تمامی مذاکره‌کنندگان موافق هستند که ما به مرحله نهایی رسیده‌ایم، به‌ ویژه آن‌که همکاران ایرانی ما بسته نهایی خود را پیشنهاد داده‌اند. «وانگ کان» همچنین ابراز امیدواری کرد که ایران «رسماً بازخوردهای مکتوب خود را درباره بسته پیشنهادی برای بحث توسط همه طرف‌ها ارائه کند.» 

 امروز هم  مقامات ایرانی نزدیک به مذاکرات وین  اعلام کردند که مذاکرات تاکنون در فضایی مثبت و رو به جلو  برگزار شده است. به نظر می‌آید با حضور نمایندگان بانک مرکزی و وزارت نفت در وین (با هدف بررسی‌های دقیق‌تر و رایزنی‌های فنی) و نیز حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه کشورمان در مذاکرات در روزهای گذشته و آتی به رفع اختلافات به طور کامل نزدیک‌تر می‌شویم.  

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا