تحلیل بازار

مسیر صعودی طلا متاثر از نرخ تورم

نمودار قیمت طلا مثبت به نظر می رسد و دلیل اصلی آن نرخ بالای تورم است.

به گزارش گلدنیوز ، سطحی که طلا به دنبال شکستن آن در هفته جاری خواهد بود، سطح ۱۸۵۰ دلار است. این فلز ارزشمند در هفته های گذشته چندین بار تلاش کرد از این سطح عبور کند اما ناموفق بود.

به گزارش ایسنا، نمودار قیمت طلا مثبت به نظر می رسد و دلیل اصلی آن نرخ بالای تورم است. بانک مرکزی اکنون تا حدودی اعتماد سرمایه گذاران را از دست داده است و به نظر می رسد تلاش می کند اشتباه سیاست پولی خود را تصحیح کند و طلا از این وحشت سود می برد.

مرز 1850 دلار برای طلا

افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره در مارس ممکن است اما احتمال بیشتری وجود دارد که بانک مرکزی تا آن زمان یک دور افزایش نرخ بهره را تصویب کند. در حالی که احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره قوت گرفته است اما فرانک چالی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت “آر جی او فیوچرز” بر این باور است که افزایش نرخها پیش از دیدار بانک مرکزی بعید است.

به گفته چالی، طلا سطح ۱۸۵۰ دلار را به چالش خواهد کشید و ممکن است شاهد شکسته شدن این سطح در تلاش بعدی این فلز ارزشمند باشیم. قیمت طلا پس از انتشار آمار تورم صعود چشمگیری داشت. طلا کم کم پذیرای این حقیقت می شود که نرخهای بهره با ادامه دار شدن تورم، بالاتر می روند. این تورم واقعی است و طلا سرانجام با آن کنار می آید.

مهمترین آمارهای هفته

بر اساس گزارش کیتکونیوز، مهمترین رویداد هفته جاری انتشار جزییات نشست ژانویه بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه خواهد بود. بازارها به دنبال نشانه هایی برای ارزیابی میزان افزایش نرخهای بهره از سوی فدرال رزرو هستند. همچنین در میان آمار اقتصادی مهم هفته جاری، شاخص قیمت تولیدکننده، شاخص تولید ایمپایر استیت نیویورک در روز سه شنبه، خرده فروشی، تولید صنعتی در روز چهارشنبه، مجوزهای ساخت و آغاز ساخت، متقاضیان بیمه بیکاری در روز پنج شنبه و فروش خانه در روز جمعه منتشر خواهند شد.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا