طلا و جواهر

ایجاد 180شغل برای ساخت یک انگشتر

برای تولید یک انگشتری که سنگ طبیعی در آن به کار رفته باشد حدود  180شغل مختلف درگیر تولید می شوند. در کشور ما این رقم به 43 نفر کاهش پیدا میکند.

بر اساس آمارهای جهانی درج شده در  GIA یا موسسه گوهرشناسی آمریکا برای تولید یک انگشتری که سنگ طبیعی در آن به کار رفته باشد حدود  180شغل مختلف درگیر تولید می شوند.  از لحظه ای که یک زمین شناس وارد معدن  برای کشف سنگ می شود تا لحظه ای که سنگ طبیعی تراش خورده روی کار استفاده میشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز ؛ امیرحقانی تولیدکننده طلا و جواهر درمشهد افزود: در کشور ما با توجه به اینکه  اغلب یک فرد چند کار را انجام می دهند حدود 43 نفر برای ساخت یک  انگشتر جواهر با سنگ طبیعی به کار گرفته می شوند که در واقع 43 شغل استفاده می شود که  بعید است در هیچ کسب و کاری برای تولید، این همه شغل مختلف بکار گرفته شود.

برند ما، یک برند 50ساله است که از سال ۱۳۵۵ در صنف طلا و جواهر فعالیت می‌کند و در تمام بخش های تولید، فروش، مارکتینگ و … خلاقیت را در سرلوحه کار خود قرار داده ایم و به طور واقعی اجرا می کنیم .

دستبند آیت الکرسی برای اولین بار

 وی با بیان اینکه در نمایشگاه مشهد برای اولین بار از دستبند آیت الکرسی رونمایی کردیم بیان داشت: این دستبند به نام برند ما ثبت ملی شده  و آیت الکرسی با خط عثمان طه بر روی این دستنبد در چهارسطح مختلف، به این شکل که سطح اول حروف اصلی، سطح دوم حروف فرعی، سطح سوم کسره ها و  ضمه ها وسطح چهارم کلمه الله به صورت کاملا خوانا نوشته شده است.

حقانی خاطر نشان کرد:  در کنار این دستنبد، انگشتر لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیم  هم در این مجموعه تولید و رونمایی شده است که تا کنون  جزء شاهکارهای این مجموعه محسوب می شود.

خود تحریمی

مدیر برند جواهری حقانی با بیان اینکه برای مجموعه ما داشتن یک کار با کیفیت و تحویل کالای با کیفیت به مشتری اهمیت بسیاری دارد گفت: برای تولید طلا و جواهر متاسفانه موانع خیلی زیادی وجود دارد و متاسفانه بسیاری مواقع خود تحریمی و اینکه خودمان خودمان را تحریم میکنیم بزرگترین مشکل است که مانع ارائه کار باکیفیت که دلخواهمان است می شود.

حقانی تصریح کرد: در حال حاضر که متاسفانه بقیه کشورها مارا تحریم کرده اند ما هم خودمان را تحریم کرده ایم و به طور مثال در موضوع صادرات ما نمیتوانیم تولیدات خاص کشور خود را  صادر کنیم.

وی در  ادامه بیان داشت: اکنون با پیشرفتی که در جهان ایجاد شده بسیاری از کشورهای دیگر بسیار جلوتر و پیش تر از کشور مابوده و در زمینه صادرات در جایگاه خوبی قرار دارند  و توانسته اند  بازارهای تولید را از آن خود کنند.

طلای کم اجرت هندی

حقانی با تاکید بر اینکه تولید در تیراژ همیشه موفق  است بیان داشت:  وقتی یک تولید کننده طلا و جواهرات بتواند تیراژ تولید بالایی داشته باشد قیمت تولید محصول خود را میتواند سرشکن کند و در نهایت می تواند در بسیاری از بازارهای طلا و جواهرات وارد و حاضر بشود.

ما با بسیاری از مشتریان خارجی خود دیگر ارتباط نداریم و  اغلب به دنبال و خواهان طلای هند هستند چون هند به دلیل تیراژ بالای طلای تولیدی اش اجرت کار کمتری دارد و خریداران تمایل به خرید طلای ارزان تر  از هند هستند. 

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا