تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال طلا ۲۷ بهمن

آشکارساز تلاقی‌های تکنیکال نشان می‌دهد که روند نزول قیمت طلا تاکنون در بازه 1852 تا 1850 دلار محدود شده است .

به گزارش گلدنیوز ؛ همزمان با افزایش ریسک اقدامات حیاتی در ایالات متحده، از ابتدای این هفته تا کنون برای طلا شرایط دشواری رقم خورده است. صورتجلسه نشست فدرال رزرو و گزارش بخش خرده فروشی در ایالات متحده توجه بازار را از موضوع تنش های ژئوپلیتیکی روسیه و اوکراین به سمت خود جلب خواهد کرد.

اگرچه، خطرات این جنگ احتمالی همچنان ادامه دارد و می تواند در جلسات آتی در کنار چشم انداز تهاجمی فدرال رزرو احساسات حاکم بر بازار را کنترل کند.

آشکارساز تلاقی‌های تکنیکال نشان می‌دهد که روند نزول قیمت طلا تاکنون در بازه 1852 تا 1850 دلار محدود شده است که در واقع محل همگرایی بالاترین قیمت ماه قبل، فیبوناچی 23.6 درصد یک روز و یک هفته ای نیز می باشد.

شکست قیمت پایین تر از حمایت های مذکور، باعث کاهش دوباره به سمت پایین ترین قیمت روز گذشته یعنی 1845 دلار می شود. هرگونه کاهش بیشتر با لمس محل تلاقی نقطه پیووت R1 یک ماهه و فیبوناچی 38.2 درصد یک هفته ای در تراز 1843 دلار همراه خواهد شد.

در صورت ادامه این روند اصلاح نزولی، نقطه پیووت S1 یک روزه در حدود 1838 دلار به عنوان آخرین خط دفاعی به کمک گاوها خواهد آمد.

از طرف دیگر برای یک حرکت صعودی تازه، طلا باید بالاتر از تراز 1859 دلار و محل انطباق فیبوناچی 38.2 درصد یک روزه با بولینگر باند یک ساعته بالایی با تقاضای خوبی روبرو شود. در این حالت، هدف صعودی بعدی در میانگین متحرک ساده 10 (SMA10) در نمودار چهار ساعته در حدود تراز 1862 دلار مشاهده می شود و بالاتر از آن، احتمالاً مقاومت قدرتمند 1866 دلاری بار دیگر مورد آزمایش قرار می گیرد.

منبع: fxstreet

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا