طلا و جواهر

درخشش بانوان در صنعت طلا و جواهر

رئیس اتحادیه طلا و جواهر ساری گفت: هنر صنعت طلا وجواهر، هنری ظرفیت و دارای پتانسیل بسیار خوبی برای اشتغال زایی بانوان است و در حال حاضر نیز از هر 10نفر که درکارگاه های تولید طلا و جواهر مشغول به کار هستند 4 نفر بانوان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ مهدی معلمی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر ساری در نمایشگاه طلاوجواهر تهران به گلدنیوز گفت: با توجه به اینکه انجام کارهای هنری از علاقمندی های بانوان است و از طرفی بازار هدف صنعت طلا و جواهر نیز بانوان هستند لذا فراهم کردن زمینه اشتغال و تولید بانوان و استفاده از ظرفیت بانوان می تواند در رونق صنعت طلا و جواهر موثر باشد.

وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت تامین سرمایه اولیه در جهت اشتغالزایی بانوان در بخش تولید طلا و جواهر گفت: شناسایی بانوان فعال در این عرصه از طریق آموزشگاه ها یا مراکز فنی و حرفه ای و حمایت آنان توسط سرمایه گذاران می تواند علاوه بر افزایش تولیدات طلا توسط بانوان اتفاقات خوبی را در صنعت طلا رقم بزند. 

حضور چشمگیر بانوان در نمایشگاه تهران

معلمی با بیان اینکه  با حمایت صددرصدی از بانوان فعال در هنر صنعت طلا و جواهر می توان در حوزه سازندگی و تولید طلا پیشرفت خوبی را رقم زد تصریح کرد: روسای اتحادیه ها در استانها می توانند از طریق ngo ها، زنان شاغل در رشته طلا و جواهر و یا کارآفرین در صنعت طلا و جواهر را شناسایی و از طریق ارتباطاتی که دارند به کارخانجات معتبر و یا تولید کنندگان بزرگ طلا در مشهد، اصفهان، تهران و .. معرفی کنند و حتی سرمایه گذاری را برای حمایت از فعالیت بانوان فعال در استان خود از تهران وارد استان کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در سیزدهمین نمایشگاه طلا و جواهر تهران نیز شاهد حضور فعال بانوان در عرصه تولید طلا و جواهر بودیم که حضور این بانوان کارآفرین در غرفه های کوچکشان بیانگر این بود که در عرصه تولید طلا و جواهر حرفی برای گفتن دارند. درخشش و حضور بانوان در کنار برند های بزرگ بیانگر جسارت عالی و ستودنی آن ها بود

رشد چشمگیر صنعت طلا و جواهر در حوزه تولید ماشین آلات و ابزار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شهر ساری در ادامه با بیان رشد صنعت و  جایگاه صنعت طلا و جواهر کشور گفت: در حال حاضر رشد کشور در حوزه دستگاه و ماشین آلات ساخت و تولید طلا و جواهر خیلی به روز و فوق العاده بوده است.

معلمی  بیان داشت: امروزه با تلاش جوانان صنعتگر در حوزه تولید ماشین آلات ساخت و تولید طلا و جواهر کشور ما حرفی برای گفتن در سطح آسیا دارد و  یکی از برندهای معروف کشور در حوزه دانش بنیان پرینتر های 3 بعدی تولید کرده است که نسبت به  نمونه خارجی یک دوم زیر قیمت است.

عدم حضور کشورهای آسیایی در نمایشگاه های طلا و جواهر ایران رقابت را از بین می برد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر شهر ساری اظهار داشت: اگر دولتمردان همین بخش از صنعت طلا وجواهر را حمایت کنند و در بخش اقتصادی و بازار ، دست یاری به تولید کنندگان این صنعت بدهند باعث ایجاد رونق در صنعت طلا و جواهر می شود و رونق صنعت طلا و جواهر، ارزآوری بسیار بالایی برای کشور در پی خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: اگر تحریم ها نبود، مسلما امروز شاهد حضور بسیاری از کشورها در نمایشگاه های طلا و جواهر که در کشور برگزار می شود بودیم.

 متاسفانه یکی از نقاط ضعف سیزدهمین نمایشگاه طلا و جواهر تهران عدم حضور کشور های آسیایی و کشور های حوزه خلیج فارس بود.

معلمی تاکید کرد: عدم حضور کشور ها در نمایشگاه باعث از بین رفتن رقابت می شود و باالعکس حضور آن ها علاوه بر رونق نمایشگاه باعث ایجاد ارتباطات و تعامل بیشتر کشورها می شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا