آموزش و پژوهش

آیا من می توانم یك كارآفرین موفق باشم؟

یكی ازمهمترین ابزارها مهارت شناسایی شخصیتی كار آفرین است ، چگونه می توانیم آنها را در خودمان كشف كنیم و سپس آنرا طراحی كنیم و در گام دوم ایده و طرح داشته باشیم و سپس ابزار و امكانات در اختیار داشته باشیم كه اینها باعث خواهند شد تا در برابر مشكلات عقب نشینی نكنیم و روحیه كنشگری و جلو رونده داشته باشیم.

گلدنیوز:آیا شما خود را یک فرد با روحیات کارآفرینی میدانید ؟ چه ارزیابی از روحیات کاری و به اصطلاح خلق کاری خود دارید؟ چند تا مورد از موارد 8 گانه زیر در شما وجود دارد؟

اول: ریسك‌پذیری متعادل

كارآفرینان اهل ریسك پرخطر نیستند، اما اهل ریسك حساب شده هستند. نتایج فعالیت‌های آن‌ها ممكن است در بلندمدت مشخص شود و یا اهداف آن‌ها ممكن است در نگاه دیگران غیر ممكن به نظر بیاید اما كارآفرینان موقعیت‌ها را از یك چشم انداز متفاوت می‌بینند و باور دارند كه اهداف آن‌ها واقع بینانه و دست یافتنی است. آن‌ها معمولا نقاط را در محدوده‌‌ای كه دانش آن‌ها قابل بهره برداری است، فرصت‌یابی می‌كنند. پیش‌زمینه‌ها و تجربیات، هر یك احتمال موفقیت آن‌ها را افزایش می‌دهد. یك نویسنده می‌گوی: كار كارآفرین برنامه‌ریزی و محاسبه ریسك بر پایه دانش بازار می‌باشد. دستیابی به منابع برای اهداف از پیش تعیین شده، از شروط لازم برای موفقیت است. به عبارت دیگر، كارآفرینان موفق، هیچگاه بی مهابا خطر نمی كنند.

دوم: مسئولیت‌پذیری

كارآفرینان در قبال مخاطراتی كه آغاز كرده‌اند، احساس مسئولیت شخصی دارند. آن‌ها ترجیح می‌دهند كنترل منابعشان را خود داشته باشند و منابع را جهت دستیابی به اهداف مشخص، مورد استفاده قرار دهند.

سوم : اعتماد به موفقیت

كارآفرینان به موفقیت خود ایمان دارند.

چهارم: تمایل به گرفتن بازخورد سریع

كارآفرینان از چالش‌های كسب و كار لذت می برند. آن‌ها دوست دارند بدانند كه نتیجه حاصله چه خواهد بود؟

پنجم: اقدام به عمل داشتن و انرژی بالا كارآفرینان دارای انرژی بیش‌تری نسبت به افراد معمولی هستند.

ششم: آینده نگری

كارآفرینان یك احساس و تعریف درست از جستجوی فرصت‌ها دارند. آن‌ها پیش رو را نگاه می‌كنند و كم‌تر نگران آن‌چه دیروز انجام داده‌اند و آن‌چه فردا باید انجام دهند، هستند. آن‌ها مایل به بازگشت به گذشته و خوشحالی به سبب موفقیت‌هایشان نیستند. كارآفرینان واقعی بر آینده تمركز می‌كنند. بت كروس می‌گوید: از آن‌جایی كه شما یك شركت را رشد و توسعه می‌دهید، اهداف شما متعالی‌تر خواهد شد و تمایل به توسعه بیش‌تر پیدا می‌كنید. كارآفرینان، جایی كه بیش‌تر مردم فقط مشكلات و غیرممكن‌ها را می‌بینند، پتانسیل‌ها را می‌بینند و سرانجام، افكارشان تبدیل به موفقیت‌های بزرگ برای آن‌ها می‌شود. در حالی كه مدیران درباره منابع در دسترس نگران هستند، كارآفرینان علاقه‌مند به كشف و سرمایه‌گذاری در فرصت‌ها هستند.

هفتم: مهارت در سازماندهی

كارآفرینان می‌دانند كه چطور افراد را جهت انجام فعالیت‌ها كنار هم قرار دهند. تركیب اثر بخش افراد و مشاغل، كارآفرینان را قادر می‌سازد كه چشم‌اندازشان را به واقعیت تبدیل كنند.

گام هشتم: توجه به ارزش هایی است و سنجش خود تا بیازمایند و ببینند چقدر مفید هستند و مردم چقدر می توانند به او اطمینان كنند.

تصورات غلط درباره كارآفرینان این است آن‌چه كارآفرینان را برمی‌انگیزد و آن‌ها را به سوی پیچیدگی بیش‌تر و عمیق‌تر سوق می‌دهد، محركی بیش از پول است.؛ فقط كافی است با تمام وجود بخواهید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا