تحلیل بازار

بازاری بدون تلاطم…

هرگونه اتفاق مثبتی در مذاکرات سیاسی میتواند به کاهش قیمتها کمک شایانی کند.

محمد کشتی ارای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور به گلدنیوز گفت: در روزهای فعلی با وجود اعیاد مذهبی و مناسبات پیش رو نوسانات قیمت را پیش رو نخواهیم داشت چرا که به دلیل وجود ویروس کرونا و به دنبال آن نبود مراسم و مهمانی ها تقاضای کمتری برای خرید طلا وسکه وجود دارد. در مجموع بازاری بدون تلاطم را پیش بینی میکنیم.

تاثیر اعیاد بر قیمتها

در سالهای گذشته افزایش و کاهش قیمتها به دلیل وجود زیاد مراسم و دید و بازدیدها اتفاق میفتاد. چرا که قدرت اقتصادی مردم بیشتر بود و مراسم ها نیز بیشتر برپا میشد که در نتیجه بازار عرضه و تقاضای بیشتری را به دنبال داشت.اما در حال حاضر و با توجه به تجربیات چند سال اخیر و همچنین به دلیل شیوع بیماری کرونا و نبود مراسمات تغییری در قیمتها نخواهیم داشت.

کاهش تقاضا در بازار بی تلاطم


وی در ادامه گفت: در سالهای گذشته معمولا در اسفند ماه نیز در بازار شاهد تلاطم و افزایش تقاضا برای سکه به عنوان عیدی و پاداش بودیم.

اما در سالهای اخیر به دلیل افزایش قیمت شاهد رونق بازار نخواهیم بود. پس مناسبتهای ملی و مذهبی در سال پیش رو نیز اتفاق نویی را در بازار رقم نخواهد زد.

کارشناس بازار: اکنون وقت خرید طلا است

مذاکرات برجام و نوسانات قیمتی

محمد کشتی ارای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: در حال حاضر بازار تحت تاثیر مسائل روانی مرتبط با برجام است اما فعلا به کف قیمت نرسیده است.

بازار بدون تلاطم و در انتظار کاهش قیمت

وی در پایان افزود: هرگونه اتفاق مثبتی در مذاکرات سیاسی میتواند به کاهش قیمتها کمک شایانی کند.
کشتی ارای در تحلیل قیمتها و نوسانات در روزهای پیش رو گفت: متغیرهایی همچون مذاکرات برجام و بحران روسیه و اوکراین میتواند تاثیر بسیاری بر قیمتها داشته باشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا