تحلیل بازار

تنش های ژئوپلیتیک کنترل کننده قیمت بازار جهانی

به عقیده تحلیل گران؛ مسائل سیاسی اخیر بر روی قیممت بازار جهانی تاثیر می گذارد و بر بازار حاکم می شود.

به گزارش گلدنیوز؛ امروز خریداران طلا تاحدودی در حاشیه باقی مانده و قیمت آن در آستانه 1900 دلاری در نوسان است. به عقیده تحلیلگر FXStreet، جفت XAU/USD برای از سرگیری رالی اخیر که عامل اصلی آن، تنش های ژئوپلیتیک میان روسیه و اوکراین بوده است، منتظر یک محرک تازه است.

به طور یقین، مسائل ژئوپلیتیک منطقه کنترل کننده اصلی احساسات حاکم بر بازار خواهد بود؛ علی رغم آرامش نسبی که در حال حاضر بازار را فراگرفته است،

این احتمال نیز وجود دارد که همانند آرامش قبل از طوفان، این وضعیت از حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین خبر بدهد. در این صورت، بار دیگر گرایش سرمایه گذاران به دارایی های امنی مثل طلا افزایش یافته و این محرک لازم برای جهش قیمت را فراهم می کند.

1920 دلار برای طلا


به لحاظ تکنیکال، گاوها پس از لمس دوباره رکورد 8 ماهه 1914 دلاری، به دنبال پذیرش و افزایش تقاضا بالاتر از تراز 1917 دلار هستند که در واقع سقف قیمت ثبت شده ماه ژوئن 2021 (خرداد و تیر) بوده است. اگر این سطوح مقاومت با قاطعیت شکسته شوند، لمس تراز 1920 دلار اجتناب ناپذیر خواهد بود.
ولی در صورت بازگشت روند و افت قیمت، اولین حمایت در تراز 1890 دلار مانع سقوط طلا خواهد شد. شکست این حمایت، با لمس پایین‌ترین سطح قیمت روز 18 فوریه (29 بهمن) یعنی 1887 دلار همراه خواهد شد.

پس از آن، هدف نزولی بعدی نزدیک به منطقه 1870 دلاری است. احتمال می رود، پایین تر از حمایت مذکور، فشار فروش تشدید شده و قیمت را به سمت سد روانی 1850 دلاری هدایت کند.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا