آموزش و پژوهش

محلول تست طلا

برای تست طلا و حتی دیگر فلزات از محلول های تستی مختلفی استفاده می شود و با چکاندن یک قطره از محلول تست واکنش رنگ پدید آمده نسبت به درصد طلا متفاوت خواهد بود. 

به گزارش گروه آموزش و پژوهش گلدنیوز؛ در حقیت برای بازیابی طلا از پرز، نیازی به محلول تست نداریم و کاربرد آن در آزمایشگاه های صنعتی است اما یکی از جذابیت های کار همین جا است، دقیقا در میانه کار، زمانی که شما به میانه کار رسیده اید هر چه زودتر می خواهید به نتیجه برسید و کسر مورد نظر خود را زنده نمایید، این جاست که می توانید با محلول تست میزان طلای موجود در کار خود را بسنجید.

برای تست طلا و حتی دیگر فلزات از محلول های تستی مختلفی استفاده می شود که ما در اینجا محلول تست کلراید قلع را به شما پیشنهاد، معرفی و آموزش می دهیم.

با چکاندن یک قطره از محلول تست واکنش رنگ پدید آمده نسبت به درصد طلا متفاوت خواهد بود. 

درصد طلا و رنگ ایجاد شده در اطراف قطره به این نحو است:

سیاه شدن قطره = درصد بالای طلا

بنفش شدن قطره = درصد طلا نسبتاً خوب

ارغوانی شدن قطره = درصد طلا ضعیف

تست محلول

توجه داشته باشید تغییر رنگ هر چه تیره  باشد طلای موجود در آن بیشتر است. رنگ رٌزی نشانگر پلاتین و سبز / سیاه و زرد / قهوه ای نشانگر پلادیوم است.

منبع: فرخی، محمد، بازیابی فلزات گرانبها

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام .در آزمایش خاک مشکوک به طلا ،در روش سیانوراسیون وقتی محلول موجود را با هیدروکلریک اسید ترکیب کرده و بهش گرما میدم محلول به رنگ بنفش و بعدش تیره میشه قبل ازینکه بهش کلرید قلع اضافه کنم .ایا دلیل بر مثبت بودن خاک هست .

  2. سلام و خسته نباشید .آیا در محلول تیزابی برای تست کلرید قلع حتما باید محلول را خنثی کنیم یعنی اسید نیتریک باید حذف بشه یا نه مشکلی در تست بوجود نمیاد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا