طلا و جواهر

بستری برای سیاست گذاری های آموزشی ؛دوشنبه های مهارتی

بستری برای هماهنگی های آموزشی مدیران آموزشگاه های طلا و جواهر کشور

به گزارش گلدنیوز؛ در ادامه نشست تخصصی نگاه آسیب شناسانه به جایگاه آموزش های کاربردی در توسعه صنعت طلاوجواهر ایران ، امیرکاظم کفایتی، مدرس مرکز علمی کاربردی اتحادیه طلاوجواهر تهران با اشاره به استانداردهای طلاسازی گفت: سازمان فنی و حرفه ای باید استانداردهای خود را در طلاوجواهر سازی تغییر دهد.

حبیبی مدیر کل دفتر آموزشگاه های سازمان فنی و حرفه ای در پاسخ به کفایتی بیان کرد: لطفا سامانه ملی استاندارد مهارت سازمان فنی و حرفه ای کشور  را ببینید. این استانداردها توسط خود اتحادیه طلاوجواهر نوشته شده است و از ابتدای فروردین 1401 قابل اجرا می باشد.

عباداله محمدولی نیز با بیان پیشنهادی گفت: با توجه به اینکه آموزشگاه ها یک حلقه در این زمینه هستند، هر فصل یک جلسه مشترک در جهت اطلاع رسانی از آخرین اقدامات، روش ها، دستورالعمل های سازمان فنی و حرفه ای تشکیل دهید و مطمان باشد که از این طریق اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

دوشنبه های مهارتی

حبیبی در پاسخ به محمدولی گفت: یکی از چالش هایی که برای موسسین آموزشگاه ها وجود دارد این است که آنها نسبت به سیاست های دفتر آموزشگاه های سازمان فنی و حرفه ای کشور آگاهی نداشتند. بر همین اساس ما جلساتی را با نام دوشنبه های مهارتی مبنی بر اینکه در این جلسات سیاست گذاری های دفتر را به صورت وبینار به تمامی آموزشگاه های کشور اطلاع رسانی کنیم، راه اندازی کرده ایم.

از سمت راست آقایان کفایتی ،محمدولی و حبیبی

اشتغال زایی از طریق نیروی کارماهر

محمدولی با اشاره به جذب نیرو در کارگاه ها خاطر نشان کرد: امروزه دنیای پیرامون ما در جهت اقتصاد پیش می رود و نیروهایی که مطابق با علم روز پیش می روند را به کار می گیرند. در گذشته؛ نیرویی داشتم که طلا را زیر چرخ می گذاشت و آن را از بین میبرد اما در حال حاضر تولیدکننده نیرویی را استخدام می کند که از طریق او منافعی به دست آورد؛ نه اینکه مجبور باشد برای او دوره آموزشی برگزار کند.

خودکنترلی سیاستی غلط

در ادامه این نشست مهسا حمزه مدیر آموزشگاه طلاوجواهر نوآوران هنر آویژه با اشاره به خود کنترلی آموزشگاه ها خطاب به حبیبی اظهار کرد: من با خود کنترلی آموزشگاه ها مخالف هستم زیرا بر روی آموزش باید یک سخت گیری هایی وجود داشته باشد و همچنین در رابطه با موضوع شهریه، ما مدیران آموزشگاه ها بسیار با هنرجویان در این زمینه کنار می آییم و همین موضوع برای مدیران هم عواقب خوبی ندارد.

وی ادامه داد: ما در زمینه آموزش می توانیم مربیان خود را به روز کنیم، اما همین موضوع نیاز به حمایت از طرف سازمان فنی و حرفه ای دارد.

به مدیران این توصیه را می کنم که با کم کردن شهریه، دستمزد مربیان را کم نکنند و روی آموزش مربیان تمرکز کنند و به آن توجه ویژه داشته باشند.

مربی ماهیگیری باشید

حمزه با اشاره به بازدید از کارگاه ها توسط هنرجویان گفت: ما نیاز به حمایت سازمان ها در جهت ایجاد یک بستر برای بازدید هنرجویان از کارگاه های طلاسازی هستیم، هنرجویان باید کار در کارگاه ها را از نزدیک مشاهده و لمس کنند.

مهسا حمزه مدیر آموزشگاه طلاوجواهر نوآوران

حبیبی در پایان در پاسخ به حمزه گفت: من از شما به عنوان یک کارآفرین انتظار دارم که مربی ماهیگیری باشید. شما باید به سمت انجمن های صنفی بروید. امیدوارم دیدگاه کارآفرینی جایگزین دیدگاه یارانه بگیری در کشور بشود. 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا