طلا و جواهر

از نامزدی برای ریاست جمهوری تا اصلاح مالیات بر ارزش افزوده

قائم مقام کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد: در جلساتی که با همکاران در کمپین داشتیم برای شنیده شدن صدای کمپین و انجام یک حرکت موثر بنا شد بنده به دلیل اینکه رجل سیاسی نبودم به عنوان داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ مانا شفیعی، قائم مقام کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده افزود: یکی از معضلاتی که صنف طلا و جواهر دچار آن می باشد این است که یک صدایی واحد نداشته  و متحد نبوده است و تنها جایی که اتحاد بین اعضای صنف دیده می شود کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

شفیعی تصریح کرد: کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اکنون تنها بحث اصلاح قانون را ندارد و می تواند رفع  تمام مشکلات و مسائل خود را در قالب تعامل با مسئولان و به صورت یک صدایی در دستور کار قرار و انجام دهد.

از نامزدی برای ریاست جمهوری تا اصلاح مالیات بر ارزش افزوده

کمپینی برای رفع مشکلات 

وی با بیان اینکه بعد از تصویب و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ارتباط بین اعضا و کارکردهای کمپین قطع نشده است و بدون حتی تغییر اسم کمپین فعالیت خود را داشته و اعضا کمپین را به عنوان ملجاء و آخرین پناه می شناسند و همواره مشکلات خود را در کمپین مطرح می کنند.

قائم مقام کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: در زمان فعالیت کمپین، مسئولین کمپین بدون هیچ چشمداشت و منفعت و خواسته ای فعالیت می کردند و این باعث شده بود که اعضای کمپین، آنها را به عنوان افرادی که از جنس خودشان هستند بپذیرند.

شفیعی اظهار داشت: اکنون پس از گذشت 6 سال از آغاز فعالیت کمپین، این کمپین تقریبا در کشور جا افتاده است و مشکلات صنف را همواره بیان می کند .

سه هزار عضو فعال

وی با بیان اینکه کمپین در حال حاضر 3 هزار نفر عضو دارد بیان داشت: در بحث اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده علیرغم اعتراض های جسته و گریخته ای که در شهرهای مختلف وجود داشت ولی اصلا صدایی از آنها شنیده نمی شد، ایجاد کمپین باعث شد همه اعضا متمرکز، هم سو و همصدا شوند تا صدای کمپین  و اعتراض آن به قانون مالیات بر ارزش افزوده شنیده شود.

باید مردم را با طلا آشتی دهیم

قائم مقام کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده خاطر نشان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده باعث قهر مردم با طلا و جواهر شد و باعث شد مردم خرید طلا و جواهر را ضرر بداند و اکنون با برداشته شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در ابتدا باید مردم را به حذف 9 درصد مالیات آگاه کنیم و تلاش کنیم تا مردم آگاه شوند که با حذف 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا دیگر سرمایه آنها از بین نمی رود و با حذف مالیات بر ارزش افزوده دیگر خرید طلا ضرر نیست و مردم را با طلا آشتی دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد نحوه شکل گیری کمپین اصلاح قانون ارزش افزوده بیان داشت: این کمپین در آذر ماه سال 95 توسط آقای شریعت پناهی تاسیس شد و ظرف چند ماه لینک عضویت در کمپین در گروه های مجازی توسط همکاران صنف به صورت انفجاری پخش و 3 هزار عضو گرفت.

ثبت نام به عنوان داوطلب ریاست جمهوری حرکت موثر در دیده شدن کمپین

شفیعی ادامه داد: بنده هم باتوجه به اینکه از طلا فروشان شهر لاهیجان هستم و به آسیبی که مالیات بر ارزش افزوده به صنف طلا می زد آگاه بودم عضو کمپین شده و به دلیل فعالیت هایی که داشتم به عنوان ادمین انتخاب شدم.

در جلساتی که با همکاران در کمپین داشتیم برای شنیده شدن صدای کمپین و انجام یک حرکت موثر بنا شد بنده به دلیل اینکه رجل سیاسی نبودم به عنوان داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنم.

صدای کمپین شنیده شد

این حضور به عنوان عضو کمپین و ثبت نام در وزارت کشور و درج خبر و عکس آن توسط خبرنگاران باعث شد کمپین دیده شود و صدای اعتراض کمپین به قانون مالیات بر ارزش افزوده به گوش همه برسد.

وی با تاکید بر اینکه این حرکت که تصمیم جمعی اعضای کمپین بود حرکت موثری برای شنیده شدن صدای طلا فروشان بود بیان داشت: کمپین برای اصلاح این قانون مالیاتی فعالیت های زیادی انجام داده که گزارش انجام فعالیت ها، مکاتبات، ملاقات ها، اتفاقات و پیگیری ها در قالب 7 هزار صفحه وجوددارد که 4 هزار و 800 صفحه از این اقدامات و نامه ها در 6 جلد کتاب چاپ شده و تحویل شورای نگهبان، کمیسیون اقتصادی مجلس، مرکز پژوهش های مجلس شده است.

پیشنهاد منفک شدن اتحادیه رسته های صنف طلا و جواهر

قائم مقام کمپین اصلاح این قانون عنوان کرد: صنف طلا و جواهر رسته های مختلف خرده فروشان، تولید کنندگان و بنکداران را دارد و مهم است که اتحادیه های این رسته ها منفک شوند چون سه گروه مختلف هستیم و صدا و درد ویترین دار و پخش کننده و تولید کننده یکی نیست که پیشنهاد دادم که اتحادیه ها خرده فروشان طلا و جواهر منفک شود تا بتوانند یکصدا باشند.

مانا شفیعی، قائم مقام کمپین اصلاح قانون ارزش افزوده افزود: بین رسته ها تضاد منافع وجود ندارد ولی در مسائلی مانند اجرت های درصدی که مشتری از افزایش سرسام آور اجرت ها نارضایتی دارد.

  ما با تولید کنندگان دائم گفتگو داریم و آنها هم مسائل و مشکلات خود را دارند و در این مواقع است که روبروی هم قرار می گیریم و وقتی روبروی هم باشیم نمی توانیم اتحادیه واحد داشته باشیم و مهم است که کمپین اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده پیشنهاد منفک شدن اتحادیه را پیگیری و اجرایی کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا