تحلیل بازار

حباب انواع سکه ؛تحلیل گلدنیوز

در حالیکه همچنان بحران جنگ روسیه و اکراین ادامه دارد و قیمت جهانی طلا را بعد از سال ۲۰۱۱ میلادی برای اولین بار به بالاترین رقم خود یعنی ۲۰۷۰ دلار رساند،این روزها مجددا با کاهش همراه بود و زیر قیمت ۲۰۰۰دلار در هر انس طلا در حال تبادل است.

محمدکشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در خصوص قیمت سکه هم به گلدنیوز گفت:افزایش تقاضا برای انواع سکه در روزهای اخیر منجر به افزایش حباب انواع سکه شد به طوریکه هر قطعه سکه امروز در مرز ۴۰۰ هزار تومان دارای حباب شد.

عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت

نیم سکه بالای ۱ میلیون تومان حباب به همراه دارد و همچنین سکه های ربع و یک گرمی نیز همچنان با حباب بالا داد و ستد میشوند.

در حالیکه بانک مرکزی در حال حاضر هیچ برنامه ای جهت افزایش عرضه سکه ندارد به همین دلیل عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در این روزها خواهد بود.

 حباب انواع سکه ؛تحلیل گلدنیوز

نوسانات ارز

کشتی ارای در ادامه گفت:قیمت ارز در محدوده ۲۶هزار و ۴۰۰ تومان تا ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان در محدوده حدود ۷۰۰ هزار تومانی در نوسان است که همچنان تاثیرات مذاکرات وین بر قیمت ارز را نشان میدهد.

بنابراین همچنان دو شاخص عمده یعنی قیمت جهانی طلا و قیمت ارز بعلاوه تقاضا برای خرید سکه تعیین کننده قیمت این روزها در بازار میباشند.

وی در ادامه گفت: با نزدیکی به روزهای پایانی سال همچنان حباب سکه در حال افزایش است،سطح داد و ستد ها افزایش پیدا کرده و نسبت به هفته های گذشته بازار از رونقی بیشتری برخوردار بوده است.

نوسان به سمت صعود

کشتی ارای گفت: پیش بینی میشود قیمت طلا به علت تحولات سیاسی یوروآسیا نوساناتی به سمت صعود خواهد داشت و در ادامه با افزایش قیمت نفت ، با افزایش قیمت انواع فلزات گرانبها مانند طلا و سکه نیز مواجه خواهیم شد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه به گلدنیوز گفت:آمار سال ۱۴۰۰ در حوزه طلا و سکه و ارز قیمت انس جهانی طلا به طور متوسط حدودا ۱۵ درصد رشد قیمت داشته است.

قیمت ارز به طور متوسط ۳/۵درصد؛ قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیلر به طور متوسط ۱۳ درصد و قیمت سکه به طور متوسط با ۱۰ درصد افزایش  مواجه بوده است.

در ابتدای سال ۱۴۰۰ قیمت هرقطعه سکه حدود ۱۱ میلیون تومان بوده و (اگر حباب سکه که در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار تومان است از ۱۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش دهیم  قیمت سکه با ده درصد افزایش در حدود ۱۲میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود)

قیمت ارز از۲۵ هزار و ۲۵۰ تومان با ۳و نیم درصد رشد به حدود ۲۶ هزار تومان میرسد که در روزهای فعلی با نوسان همراه است .

طلا ۱۸ عیار از ابتدای سال ۱۴۰۰

وی در ادامه گفت:قیمت طلای ۱۸ عیار در ابتدای سال در محدوده ۱ میلیون   ۸۰ هزار تومان بوده است و در حال حاضر با یک میلیون و ۲۳۰هزار تومان حدودا ۱۳ درصد رشد قیمت داشته است.

بنابراین قیمت انس جهانی، طلا و سکه و ارز کمترین رشد قیمت رو در بین کالاها و خدمات دیگر در کشور داشته است.

لازم به ذکر است افرادی که در این حوزه های مذکور سرمایه گذاری کرده اند کمترین سود و افرادی که در بانک سرمایه گذاری کرده اند بیشترین سود را کسب نموده اند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا