تحلیل بازار

دوشنبه 8 فروردین/تحلیل تکنیکال طلا

در صورتی که قیمت طلا از تراز 1975 دلار عبور کند، احتمال افزایش بیشتر به سمت سقف قیمت 10 مارس (19 اسفند) نزدیک به 2010 دلار بیشتر می شود.

به گزارش گلدنیوز ،در حالی که طلا (XAU/USD) در جلسه معاملاتی روز دوشنبه بازار آسیا، یک روند صعودی سه روزه را در پیش دارد، با احتمال لمس دوباره کف قیمت روزانه در حدود 1945 دلار مواجه است.

همین امر، به علاوه تقویت شاخص دلار آمریکا، شکل گیری کندل دوجی روز جمعه را را توجیه می کند. هرچند فلز زرد هنوز درون یک کانال صعودی کوتاه مدت باقی مانده است.

تحلیل تکنیکال طلا؛ دوشنبه 8 فروردین

شایان ذکر است که سقوط اخیر اوراق قرضه، دلار آمریکا را به حرکت درآورده و بر قیمت طلا تأثیر گذاشته است. هرچند، بازده 10 ساله اوراق قرضه معیار در ایالات متحده و ژاپن اخیراً به بالاترین سطح از سال های 2019 و 2016 رسیده است. احتمال اتخاذ سیاست های پولی تهاجمی از سوی بانک های مرکزی جهانی به رهبری فدرال رزرو برای مبارزه با مشکلات تورمی، این وضعیت را ساپورت می کند.

به لحاظ تکنیکال باید گفت اگرچه کندل دوجی روز جمعه در نمودار روزانه حکایت از کاهش بیشتر قیمت طلا دارد، وجود یک کانال صعودی هشت روزه، حرکت نزولی کوتاه مدت این فلز را محدود می کند.

چارت طلا 5 - تحلیل تکنیکال طلا؛ دوشنبه 8 فروردین
نمودار 4 ساعته طلا

با این اوصاف، میانگین متحرک ساده 200 (200-SMA) قدرت خط حمایت کانال مذکور نزدیک به 1925 دلار را بیشتر می کند، در حالی که 50-SMA حدود 1937 دلار مانع از کاهش بیشتر قیمت خواهد شد.

در همین حال، آغاز و ادامه حرکت بازیابی، به شکست صعودی قاطع مانع 1975 دلاری در خط بالایی کانال مذکور و سطح اصلاحی فیبوناچی 50 درصدی حرکت صعودی اواخر فوریه تا مارس (اوایل اسفند 1400 تا فروردین 1401) بستگی دارد.

در صورتی که قیمت طلا از تراز 1975 دلار عبور کند، احتمال افزایش بیشتر به سمت سقف قیمت 10 مارس (19 اسفند) نزدیک به 2010 دلار بیشتر می شود.

منبع: fxstreet وآکادمی هلاکوئی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا