تحلیل بازار

سطح قیمت طلا

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 10 فروردین

به گزارش گلدنیوز ،همزمان با کاهش ارزش دلار و بازده خزانه داری آمریکا، سطح قیمت طلا افزایش یافت. بازده 10 ساله خزانه داری تا کنون حدود 2 درصد در تایم فریم روزانه کاهش یافته است، در حالی که شاخص DXY تاکنون حدود 0.3 درصد کاهش را نشان می دهد.

در نتیجه مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین، روسیه وعده داده است عملیات نظامی خود در اطراف پایتخت و شمال اوکراین را کاهش دهد، در حالی که کیِف علی رغم پافشاری برای پیوستن به اتحادیه اروپا، با صرف نظر کردن از پیشنهاد پیوستن به ناتو، وضعیت بی طرفی را اتخاذ کند.

آشکارساز تلاقی های تکنیکال نشان می دهد که طلا مناطق بحرانی تقاضا را شکسته و اکنون پایین ترین سطح هفته قبل یعنی 1911 دلار را آزمایش می کند. هدف نزولی بعدی در نقطه پیووت S1 یک روزه مشاهده می‌شود و عبور از آن، با لمس سطح فیبوناچی 38.2% یک ماهه در حدود 1903 دلار همراه می شود.

در صورت عبور قاطعانه از این سطح حمایتی، فشار فروش قیمت را به سمت 1891 دلار هدایت می کند. این سطح محل تلاقی نقطه پیووت یک هفته S2، میانگین متحرک ساده 50 یک روزه و نقطه پیووت یک روزه S2 می باشد.

از طرف دیگر، پایین‌ترین قیمت روز گذشته یعنی 1917 دلار، صعود فوری قیمت را به چالش می کشد ولی بالاتر از آن، گاوها با مجموعه متراکمی از سطوح مقاومتی در حدود 1925 دلار روبرو می شوند که محل اطلاق SMA5 چهار ساعته و نقطه پیووت S1 یک هفته ای نیز می باشد.

مقاومت بعدی در سطح فیبوناچی 23.6% یک روزه در تراز 1928 دلار منتظر گاوها خواهد بود. عبور از این ناحیه، حرکت به سمت مانع قدرتمند موجود در 1933 دلار، و محل تلاقی فیبوناچی 38.2% یک روزه، فیبوناچی 61.8% یک هفته ای و فیبوناچی 23.6% یک ماهه را در پی خواهد داشت.

منبع: fxstreet وآکادمی هلاکوئی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا