آموزش و پژوهش

امنیت فروشگاه اینترنتی شما را خطراتی تهدید می‌کند

طبق پیش بینی موسسه پژوهشی گارتنر، در سال 2022 سرمایه گذاری بر روی امنیت سایبری به مبلغ حیرت انگیز 170 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم که برابر با بودجه اداره چند کشور است، به خوبی نشان می‌دهد که امنیت فروشگاه اینترنتی و به طور کلی سایبری به یک مسئله جدی در تمام دنیا تبدیل شده است.

به گزارش سرویس آموزشی گلدنیوز ،در حال حاضر، اینترنت تبدیل به سرزمینی شده که پر از فرصت‌های ناب برای کسب درآمد است. اما در عین حال که اینترنت فرصت‌های فراوانی را برای کسب درآمد در اختیار ما می‌گذارد، تهدیدهای زیادی را هم به همراه دارد که لازمه حفظ این بستر کسب درآمد دانستن راهکارهای حفظ امنیت در آن فضا است.

چه خطراتی امنیت فروشگاه اینترنتی شما را تهدید می‌کنند؟

ضعف امنیتی

 اگر در فروشگاه‌های فیزیکی دلایل ورشکستی بیشتر مربوط به موضوعات مالی، فروش و زنجیره تأمین باشد، در فروشگاه‌های آنلاین ضعف امنیتی وب‌سایت می‌تواند یک کسب‌وکار را با چالش‌های جدی و حتی ورشکستگی روبرو کند.

چه خطراتی امنیت فروشگاه اینترنتی شما را تهدید می‌کنند؟

یکی از دارایی‌های ارزشمند هر کسب‌وکاری، برند آن کسب‌وکار است که مانند یک ساختمان به کُندی و با روی‌ هم گذاشتن منظّم آجرهای زیادی ساخته می‌شود. قابل‌اعتماد بودن، نقش ستون را در ساختمان برند ایفا می‌کند. به همین دلیل، کلاهبرداری‌های مالی، نقض امنیتی و ازدست‌رفتن اطلاعات می‌تواند به اعتماد مخاطبان برند شما ضربه مهلکی وارد کند.

 

چه عواملی امنیت فروشگاه اینترنتی را تهدید می‌کند؟

سرقت اطلاعات کارت اعتباری مشتریان

سرقت اطلاعات کاربران، یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند با آن روبرو شود. اطلاعات مربوط به کارت اعتباری مشتریان که شما ذخیره کرده‌اید، توسط کلاهبرداران اینترنتی دزدیده می‌شود و و از آن‌ها برای برداشت پول از حساب مشتریان شما استفاده می‌شود. این نوع خطر، هم تهدیدی علیه فروشگاه اینترنتی و هم تهدیدی علیه مشتریان به حساب می‌آید.

لو رفتن رمز عبور حساب کاربران

مطمئن باشید در صورتی که رمز عبور کاربران وب سایت شما به سرقت رود، خودتان را هیچ وقت نخواهید بخشید. این اتفاق تبعات بسیار هولناکی از جمله لو رفتن اطلاعات مالی و هویتی تمام مشتریان را به همراه خواهد داشت.

حمله از سمت بدافزارها

بدافزارها، باج افزارها و ویروس‌­ها با ترفندهای مختلفی وارد سیستم شما می­‌شوند و سرور را هک و به اطلاعات محرمانه فروشگاه اینترنتی شما دست پیدا می‌­کنند. علاوه بر این، اپلیکیشن­‌های فروشگاهی که بسیار ضعیف برنامه‌­نویسی شده‌­اند به راحتی قابل نفوذ هستند.

اسپمی شدن

اسپم در واقع لینک‌­ها و ایمیل­‌های آلوده به ویروس و بدافزار هستند که از طریق شبکه­‌های اجتماعی، کامنت و ایمیل پخش می شوند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا