تحلیل بازار

ماه مبارک رمضان و بازار طلا/تحلیل گلدنیوز

طبق تجربه سالهای گذشته کماکان آرامش در بازار حاکم است.

محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر به گلدنیوز گفت: در سالهای گذشته با آغاز ماه مبارک رمضان و با توجه به کاهش داد و ستدها و همچنین کاهش تقاضا بازار کاملا آرام بود. امسال آغاز ماه رمضان با هفته سوم سال جدید خورشیدی همزمان شده است که طبق تجربه سالهای گذشته کماکان آرامش در بازار حاکم است.

ماه مبارک رمضان و بازار طلا/تحلیل گلدنیوز

سکه، تحت  تاثیر دو عامل جهانی

کشتی آرای افزود:سکه در روزهای آغازین سال ۱۴۰۱ تحت تاثیر قیمت اونس و قیمت ارز قرار گرفته است.

تغییرات قیمت اونس با توجه به تغییرات قیمت نفت و همچنین جنگ روسیه و اوکراین همچنان تاثیر مستقیم بر بازارها مخصوصا بازار سهام و طلا را داشته است.

قیمت اونس در یک ماه اخیر با توجه به جنگ اوکراین و روسیه از محدوده ۱۹۰۰ دلار تا بالای ۲۰۰۰ دلار افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر هم در سه هفته اخیر قیمت هر اونس بین ۱۹۲۰ دلار تا ۱۹۵۸ دلار در نوسان بوده است و این نشان دهنده این است که در حال حاضر جنگ به حالت فرسایشی درآمده است.

مذاکرات برجام

با توجه به اینکه فعلا مذاکره ای صورت نمیگیرد و تمام مذاکره کننده ها برای اخذ تصمیم مناسب به کشورهای خود بازگشته اند این توقف باعث افزایش قیمت در بازار ارز شده است و این باعث شد قیمت دلار امروز به بالای۲۷ هزار تومان برسد.

کشتی ارای در ادامه گفت:در دو روز گذشته شاهد کاهش حباب سکه بودیم که امروز به پایین ترین حد خود در یک ماه یعنی  ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که در سه هفته اخیر حباب سکه در محدوده ۲۰۰ تا ۳۸۰ هزار تومان در نوسان بود.

حباب انواع سکه

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه گفت :انواع سکه های کوچک نیز دارای حباب هستند.ولی فعلا افزایش قیمت ارز منجر به افزایش قیمت طلا نیز شده است.

توقفی در داد و ستدها نداریم و با توجه به مناسبتهای پیش رو بنظر میرسد بازار از رونق خوبی برخوردار شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا