آموزش و پژوهش

طراحی طلا و جواهر در ایران و دبی

طراحی طلا و جواهر در ایران به دلیل محدودیت های تجارت، محدودتر است اما در دبی به دلیل تجارت های جهانی طراحی ها متفاوت هستند.

مریم شهبازی طراح دستی طلا و جواهر در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ گفت: به دلیل علاقه ای که به این رشته داشته است به طراحی دستی طلا و جواهر روی آورده و از شغل خود بسیار رضایت دارد.

او با اشاره به شروع طراحی به علاقه مندان می گوید: افرادی که به این حرفه علاقه مند هستند به راحتی می توانند این هنر را یاد بگیرند و آن را شروع کنند زیرا این رشته به هیچ پیش زمینه ای مانند طراحی یا نقاشی نیاز ندارد صرفا باید علاقه، پشتکار و تمرین داشته باشند.

او در مورد چالش های این حرفه اظهار کرد: هر حرفه ای چه برای بانوان و چه برای آقایان می تواند پر از چالش باشد زیرا هر کاری مشکلات خاص خود را دارد اما افراد با صبوری و مقاومت می توانند این چالش ها را پشت سر بگذارند و به نتیجه مطلوب برسند.

مقایسه طراحی طلاوجواهر در ایران و دبی

شهبازی با توجه به اینکه در دبی زندگی می کند در مقایسه با طراحی طلا و جواهر در ایران و دبی بیان کرد: طراحی در ایران بسیار محدود تر از دبی است در واقع به دلیل اینکه در دبی بازار آزاد و تجارت ها جهانی است اما در ایران محدودیت وجود دارد. سیستم طلا و جواهر در دبی چند ملیتی است و سلیقه ها متفاوت است به همین دلیل یک طراح طلا و جواهر می تواند سلیقه خود را در طرح ها اجرا کند و مشتری خاص آن کار هم پیدا می شود اما طراحی در ایران وابسته به سبک های داخلی است و سلیقه مردم کشور در نظر گرفته می شود و طراح نمی تواند هر طرحی را بر روی کار اجرا کند.

او با اشاره به پتانسیل بازار ایران گفت: پتانسیل بازار ایران با توجه به جمعیت و بازار بکری که دارد بسیار خوب است و اگر طراحان طلا و جواهر ایده های خوب و جدیدی داشته باشند، می توانند طرفداران زیادی پیدا کنند و در این زمینه رشد کنند اما در دبی به دلیل روابط آزادی که دارند رقابت بسیار زیاد است.

شهبازی در پایان خاطر نشان کرد: شرایط کار در دبی برای بانوان طراح خوب است به خصوص طراحان دستی اما در بعضی موارد نیاز به طراحانی که با نرم افزار کار می کنند هم دارند اما از نظر دستمزد نسبت به ایران بسیار بالاتر است. 

طراح مریم شهبازی

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا