تحلیل بازار

نوسانات پی در پی دلار و سکه / تحلیل گلدنیوز

قیمت دلار امروز با اندکی کاهش روبرو بود اما در ادامه روند افزایشی به خود گرفت . سکه نیز در بعداظهر امروز به مسیر صعود بازگشت.


امروز بازهم در بازار ارز و در میان معامله گران دلار ،مذاکرات برجام برجسته بود.

به گزارش گلدنیوز ، روز گذشته خبر احتمال آزادسازی ارزهای بلوکه شده تکذیب شد. معامله گران تصور می کردند که با  تکذیب این خبر قیمت دلار بار دیگر صعودی شود. اما به نظر می رسد با چالش ایران و امریکا بر سر پیشنهادات جدید، معامله گران در حالت انتظار به سر می برند تا مسیر حرکتی خود را تعیین کنند. 

نوسانات قیمت دلار

قیمت دلار که هفته پرتلاطمی را پشت سر گذاشت صبح اولین روز معاملاتی هفته را با اندکی کاهش با نرخ ٢٧ هزار و ۵۵٠ تومان آغار کرد. در ادامه معاملات روندی افزایشی در پیش گرفت به طوریکه تا لحظه نگارش این گزارش معادل ٢٧ هزار و 870 تومان معامله می‌شود. 

کانون صرافان نیز دلار را ٢۵ هزار و ٢٠٧ تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۵٠٩ تومان برای فروش قیمت‌گذاری کرده است.

سکه در مسیر صعود

قیمت طلا و قیمت سکه در ایران امروز با پیام نزولی نرخ دلار پایین رفت. قیمت طلا امروز به 1 میلیون و 300 هزار و 900 تومان معامله شد که در مقایسه با روز پنجشنبه گذشته 5 هزار و 300 تومان ارزان تر بود. 

بازار سکه هم امروز شاهد افت و خیز قیمت سکه بود. فلز گران بهای داخلی در ابتدای معاملات نقدی امروز 60 تومان ارزان شد اما در نیمه روز به بر مدار صعود قرار گرفت. قیمت سکه در نیمه معاملات نقدی امروز 13 میلیون و 155 هزار تومان بود که نسبت به دو روز پیش 35 هزار تومان افزایش را نشان می دهد. در این لحظه (18:15) سکه امامی با قیمت 13 میلیون و 270 هزار تومان در حال معامله می باشد.

اونس جهانی در مسیر200 دلاری

اُنس جهانی طلا نیز با قیمت یک‌هزار و ۹۷۳ دلارو ۷۱ سنت معامله شد.

نظرسنجی هفتگی کیتکو نشان داد که با وجود عقب نشینی ۲۰ دلاری طلا پیش از پایان هفته کاری، هیجانات صعودی همچنان بازار طلای جهانی را تحت تسلط خود دارد؛ چراکه نوسانات موجب شده سرمایه گذاران به رسیدن بهای فلز زرد به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس چشم داشته باشند.

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا