آموزش و پژوهش

کسب و کار ضد زلزله

گمان کنید که همیشه در کسب و کار خود زلزله خواهد آمد پس همه عوامل دخیل بر کسب و کار خود را به صورت ضد زلزله بنا کنید.

علی اکبری مدرس کسب و کار به گروه آموزش و پژوهش گلدنیوز گفت: افراد گاهی اوقات معتقدند که روز خود را بد شروع کرده اند و همچنین در روزهای آتی این روال ادامه دارد در نتیجه این اتفاقت بد منجر به داشن حسی بدی درون آنها می شود.

در روانشناسی برای دور شدن از این فضا راهکارهایی مانند کتاب خواندن، نمازخواندن، استراحت کردن ارائه شده است تا این افراد مجددا پر توان به عرصه زندگی باز گردند.

چه زمانی بوی ورشکستگی بلند می شود؟

گاهی در مسیر موفقیت همه عوامل بر طبق مراد پیش نمی رود و بر خلاف آنچه انتظار می رود در پیش است. پیرو همین موارد، مشکلاتی از جمله ناشی از نادانی و کاهلی و از عالم بیرون، خارج از حیطه اختیارات افراد به وجود می آید که موجب درگیر شدن این افراد با این مسائل می شود و زمانی که افراد توانایی مقابله با این مشکلات را ندارند بوی ورشکستگی در کسب و کار و زندگی آنها حس می شود.

استحکام زیرساخت ها در کسب و کار

برای مقابله با به وجود آمدن چنین مشکلاتی در کسب و کار باید زیرساخت های کسب و کارِ خود را تحکیم بخشید و آنچه را که در این راه نیاز دارید، بنویسید.

به عنوان مثال فردی صرفا با یک چوب کبریت تمام انبار پارچه خود را از دست داده است، پس برای جلوگیری از متضرر شدن، می توانست انبار خود را بیمه کند بنابراین این موارد به نادانی و کاهلی خود کارفرمایان بر می گردد.

در مورد عوامل خارجی که انسان ها بر روی آن نقشی ندارند نیز می توان به زلرله اشاره کرد که در این مورد افراد می توانند ساختمان های خود را به صورت ضد زلزله بسازند که در مقابل زلزله مقاوم باشند و دچار آسیب نشوند.

گمان کنید که همیشه در کسب و کار خود زلزله خواهد آمد پس همه عوامل دخیل بر کسب و کار خود را به صورت ضد زلزله بنا کنید. در این شرایط اتفاقات بدی نخواهد افتاد، اگر هم اتفاقی بیفتد، به دلیل ضد زلزله بودن بنای ساخته شده به کسب و کار آسیبی نخواهد زد.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا